OKTAY CANDEMİR : SOYLU VE AKAR'IN İLHAM VEREN BAŞARI HİKAYESİ (!)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Ağustos 2016’da İçişleri Bakanlığına atanmasının ardından121 kişi bombalı saldırılarda yaşamını yitirmiş. İstanbul Reina’da, Beşiktaş, Kayseri, Diyarbakır, Adana, Yenibosna ve Van’da gerçekleşen bombalı saldırılarda 265 kişide ağır yaralandı.

OKTAY CANDEMİR : SOYLU VE AKAR'IN İLHAM VEREN BAŞARI HİKAYESİ (!)

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun Ağustos 2016’da İçişleri Bakanlığına atanmasının ardından121 kişi bombalı saldırılarda yaşamını yitirdi. İstanbul Reina’da, Beşiktaş, Kayseri, Diyarbakır, Adana, Yenibosna ve Van’da gerçekleşen bombalı saldırılarda 265 kişide ağır yaralandı.

Soylu’nun vaktiyle kayyum olarak atadığı adamlar sonradan FETÖ üyesi denilerek tutuklandı.

30 Ağustos 2013’te Genelkurmay Başkanlığına atanan Hulusi Akar zamanında ise 15 Temmuz akşamı TSK içinde oldukça güçlü olduğu belirtilen bir yapı tarafından darbe girişimi oldu. Genelkurmay Başkanı olmasına rağmen burnunun ucunda ki darbe faaliyetlerini göremeyerek son anda MİT Başkanından öğrenen ve bizzat emrinde ki askerler tarafından kaçırılmış bir Genelkurmay Başkanı olarak tarihe geçmiştir.

Kimse çıkıp demiyor ki… Yahu bu kadar insan öldüyse, bunun bir sorumlusu yok mu?

Dünyanın başka bir yerinde bu olaylar olsa orada hükümet istifa eder ama bizde bu adamların görev yaptığı süreçler ‘PKK ve FETÖ ile mücadelede gösterdikleri başarılar’ denilerek yeni kabineye yine Bakan olarak atanıyorlar.

Bir yandan göreve yaptığı ilk 3 ayda yaşanan bombalı saldırılarda 121 kişinin hayatını kaybettiği İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, diğer yandan ilk defa bize ‘Darbeyi en son Genelkurmay Başkanı duyar’ dedirten ve makamından kaçırılan Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar…

Şimdi Türkiye’nin güvenliği bu iki kişiye emanet. Dünya’da başarının cezalandırıldığı, başarısızlığın bu şekilde ödüllendirildiği başka bir ülke var mı?

Biri çıkıp bana lütfen bu adamların görev süresi için ne başarı elde ettiğini söylesin...

Meclisin 3. büyük partisinin Eş Genel Başkanını arayarak tehdit ve hakaretlerde bulunmak başarı mı?

Eğer bir ülkede başarının ölçütü Kürt karşıtlığı ise o zaman bu ülke hiç bir zaman başarılı ve gelişmiş ülkeler kategorisine giremeyecek. Çünkü; Türkiye'de başarılı olmanın algısı başka?

Kim ne kadar başarısız olursa o kadar iyi olduğu için adeta herkes başarısız olmak için birbiriyle yarışıyor...

Türkiye'de bir dönem yetkililer, 'Az gelişmiş ülkeler' diye tanımlanmaktan rahatsız olmuş ve kendi ülkelerinin bu kategoriden çıkarılmasını istemiş, adamlarda Türkiye'nin şikayetini dikkate almış ve Türkiye'yi Az gelişmiş ülkeler kategorisinden çıkararak 'Gelişmemiş ülkeler' kategorisine koymuştu.

Türkiye böyle bir ülke işte… Soma’da ölen 300 işçinin, raydan çıkarak 24 kişinin hayatına mal olan Tren’in bir sorumlusu yok…

Bu ülkede artık ‘Görevi ihmal ve kötüye kullanma’ gibi basit bir suçta yok.

Bu ülkede bir kaza, cinayet, katliam olduğunda suçlu ya orada ki işçi, ya trenin makinisti, ya da o esnada oradan geçen vatandaştır.

Sorumlu makamlarda oturanlar hep masumdur ve onlar için istifa ya da haklarında soruşturma açılması teklif dahi edilemez.

Onlar aslında başarılıdır ve sürekli kıdem yükseltirler…(!)

Suçlu ise her zamanki gibi vatandaştır. Çünkü; onların başarısızlığının faturasını hep biz yurttaşlar ödedik ve ödemeye devam edeceğiz.

YORUM EKLE