Oktay Candemir : Cumhurbaşkanı Erdoğan Van ile özel olarak ilgileniyor mu?

Duyarlı Van Yerel Basın Kurumlarını tenzih ederek söylüyorum, bazen bir kısım Van Yerel Basınını çok seviyorum... Mesela AKP bir Vanlıyı Bakan yapsın istiyorlar, Osman Nuri Gülaçar, Fatih Çiftçi Bakan olsun diye çırpınıp duruyorlar.

Oktay Candemir : Cumhurbaşkanı Erdoğan Van ile özel olarak ilgileniyor mu?

Duyarlı Van Yerel Basın Kurumlarını tenzih ederek söylüyorum, bazen bir kısım Van Yerel Basınını çok seviyorum... Mesela AKP bir Vanlıyı Bakan yapsın istiyorlar, Osman Nuri Gülaçar, Fatih Çiftçi Bakan olsun diye çırpınıp duruyorlar.

Öyle bir anlatıyorlar ki... Sanırsın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, işi gücü bırakmış özel olarak Van ile ilgileniyor.

Sanırsın, şu anda NATO zirvesinde bulunan Erdoğan, " Ya şu Van halkımın işini bir türlü halledemedim gitti, dönüşte ilk işim onu halletmek olacak' diye kara kara düşünüyor.

Hatta Cumhurbaşkanı Erdoğan, Trump ile konuşurken, 'Sayın Trump Van'dan arıyorlar da kusura bakmayın lütfen' diyor hissine kapılıyorum.

Hatta Van o kadar önemli bir şehir ki, AKP'nin ülke bütçesinin yüzde 40'nı aktarmasını bekliyorlar.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, farkında olmadan bir Van'lıyı danışman yapıyor, bizim Van basını bayram ilan ediyor. Sanıyorlar ki adam bunu özel olarak yapmış, halbuki tamamen tesadüf...

Van'da iktidar partisinden 3 milletvekili çıkmasına o kadar sevindiler ki sormayın. 3 Vekilin Van'a hizmet hamlesini başlatması için adamları facebooktan bile dürtüyorlar.

Bunları yapmasını bekledikleri adam da Osman Nuri Gülaçar... Gülaçar, 4 yılda Van'a çivi çaksın, ben mesleği bırakacağım. Gülaçar gibileri Van'ı temsil edemez ve emin olun ki bu yetenekleri yoktur.

Zamanında Van için en uygun isim olan Zahir Kandaşoğlu için çok uğraştı basınımız ama AKP onu milletvekili adayı bile yapmadı.

Hüseyin Çelik Van'ın Bakan Milletvekili oldu da ne oldu diye sormuyorlar. Basınımız çok destekledi ama Hüseyin Çelik burada DEHAP ve DTP 'yi bitireceğim diye diye tarih oldu gitti.

İyi niyetli basınımız bir türlü bunu anlamak istemiyor.

Van Basını umutla yazarken, ortalama yaşları 60-70 olan AKP'nin 3 milletvekili ise şu anda kıyak emekliliği düşünüyor.

Tüm bu gerçekler ortadayken, kabinede bakan sayısı 16'ya kadar düşmüşken Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bir Vanlıyı kabineye almasını istediler ama Erdoğan duymadı bile.

Niye duysun ki 81 İl'in her istediğini yapsa Bakan sayısını 81'e çıkarması gerekiyor.

Gerçek şu ki Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Van'ı falan düşündüğü yok. Cumhurbaşkanları her il ve ilçe ilgili sorumluluğu Vali ve Kaymakam'a bırakmıştır. Onun dışında hele Van ile özel olarak ilgilenmesi mümkün değil.

Ve niye ilgilensin ki, Van'ın ne özelliği var di mi?

Adam'ın buradan aldığı toplam oy sayısı yüzde 32 iken bizimle özel olarak ilgilenmesini bekleyecek kadar optimist bakış açısına sahip bir basınımız var.

Ankara'dan gelen her yetkili AKP'li, şunu söylüyor ya : " Cumhurbaşkanımız Van ile özel ilgilenmemizi istediler ve Van halkına çok çok selam söylediler."

Bizim yüreği temiz arkadaşlarımız da buna inanıyor ve 'Van için yeni projeler yolda" diye yazıyor.

İnanmayın a dostlar... Erdoğan'ın öyle buraya özel selam falan gönderdiği yok.

Benim iyi niyetli, halis, temiz yürekli basın mensubu arkadaşlarım siz eleştirirseniz adamlar belki iş yapar... Siz bu kadar övgüde bulunursanız adamlarda 'Ne gerek var, baksana bizi bayağı iyi anlatıyorlar' der memlekete çivi bile çakmazlar.

Eğer siz eleştirel bir dile ile haber yapar, yazı yazarsanız  adamları iş yapmaya mecbur bırakmış olursunuz.

Ama her gün övgü, övgü... Siz böyle yaptığınızda adamlar hemen kendini bir şey sanıyor, ben ne oldum delisi oluyor. Lütfen buna müsaade etmeyin.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2018, 16:58
YORUM EKLE