Materazzi, yıllar sonra Zidane'nin kafasını anlattı : Şapka çıkartıyorum, zeki bir adam

Marco Materazzi, Zinedine Zidane'a yıllar sonra zeytin dalı mı uzatıyor?

Materazzi, yıllar sonra Zidane'nin kafasını anlattı : Şapka çıkartıyorum, zeki bir adam

VANHABERDAR - Marco Materazzi, Zinedine Zidane'a yıllar sonra zeytin dalı mı uzatıyor?

Materazzi deyince hepimizin aklında 2006 Dünya Kupası finalinde Zinedine Zidane'dan göğsüne kafa yiyerek yere düştüğü sahne beliriyor. Maç içerisinde Zidane'ın ailesine karşı yakışıksız cümleler sarfeden ve Zidane'ın jübile maçı olan Dünya Kupası finalinde oyundan atılmasına sebep olan Materazzi, yıllar sonra Zidane hakkında konuştu.

Materazzi ve kafa ilişkisi

Sırbistan'daki futbol kampına katılan Materazzi, Zidane'la yaşadıkları olayla ve Zidane'ın teknik direktörlüğüyle ilgili "Yaşanan olaydan sonra Zidane ile bir kez tesadüfen karşılaştık. Real Madrid'de yaptığı işler nedeniyle kendisini tebrik ediyorum. Arka arkaya üç kez Şampiyonlar Ligi'ni kazanmak kolay değil. Atmosferi çok iyi oluşturuyor, oyuncularla empati kuruyor. Bunu sadece büyük isimler yapabilir. Zidane son derece zeki biri. Başarılarına şapka çıkarıyorum." cümlelerini kullandı.

Zidane'ın zeki olduğunu ve şapka çıkardığını söylemesi ne kadar da ironik değil mi? Zeka da, şapka da kafayla ilgili terimler. Materazzi ne yaparsa yapsın 'kafa'dan kurtulamıyor.

İkili arasında ne yaşanmıştı?

2006 Dünya Kupası finalinde karşılaşan Fransa ve İtalya yenişemeyince maç uzatmalara gitmişti. Aynı zamanda Zinedine Zidane'ın jübile maçı olan karşılaşmanın 110. dakikasında Materazzi'yle tartışan Zidane, rakibinin göğsüne kafa atarak kırmızı kart görmüştü.

Daha sonra olayı anlatan Materazzi, "Zidane'la girdiğim pozisyon sırasında onun formasını çektim. Daha sonra Zidane bana dönerek alaycı bir şekilde, 'Eğer formamı çok istiyorsan, sana daha sonra verebilirim' dedi. Bende ona cevap olarak, 'Kız kardeşini tercih ederim' dedim. Güzel bir cümle olmadığını kabul ediyorum. Ancak o zaman Zidane'ın bir kız kardeşinin olduğunu bile bilmiyordum" cümlelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Ağustos 2018, 13:39
YORUM EKLE