Trump: hakkımda dava açılırsa piyasa çöker

ABD Başkanı Donald Trump, ABD medyasında başlatılan “azil süreci” tartışmaları hakkında “"Eğer herhangi bir zamanda azledilirsem veya hakkımda dava açılırsa piyasalar çöker" dedi. 

Trump: hakkımda dava açılırsa piyasa çöker

VANHABERDARABD Başkanı Donald Trump, ABD medyasında başlatılan “azil süreci” tartışmaları hakkında “"Eğer herhangi bir zamanda azledilirsem veya hakkımda dava açılırsa piyasalar çöker" dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, eski kişisel avukatı Michael Cohen ve eski kampanya direktörü Paul Manafort'un mahkemede suçlanması sonrası başlatılan “azil süreci” tartışmaları hakkında konuştu. Fox and Friends adlı televizyona konuşan Trump, “Eğer herhangi bir zamanda azledilirsem veya hakkımda dava açılırsa piyasa çöker” dedi.

Trump, şunları söyledi: “Harika iş çıkartan birini nasıl azledebilirsiniz bilemiyorum. Şunu söyleyebilirim eğer herhangi bir zamanda azledilirsem bence piyasa (ABD ekonomisi) çöker. Herkes yoksullaşır ve olamayacağını düşündüğünüz rakamlar görürsünüz.”

Röportajda Trump ayrıca Cohen'in savcılıkla işbirliğine gitmesini eleştirdi. Yargılanmaları sırasında ceza indirimi karşılığında hükümetle işbirliği yapılamasının “yasa dışı” olması gerektiğini söyleyen Trump, hükümetle işbirliğine karar veren bu kişilerin “hikayeler uydurduğunu” ve “yalan söylediğini” savundu.

‘SUS PAYI YASALDI’

Trump, geçmişte ilişki yaşadığı iddia edilen iki kadına, 2016'daki seçim kampanyası sırasında konuşmamaları için yapılan ödemelerin seçim kampanyası yasalarına aykırı olmadığını da savundu. Trump, ödemeleri kendi cebinden yaptığını ve kampanya parasının kullanılmadığını söyledi.

Trump, “Ödemeler benden geldi, kampanyadan değil. Bunun hakkında tweet de attım" dedi. Trump ayrıca ödemeler hakkında geç bilgi sahibi olduğunu ileri sürdü. 

COHEN: TALİMATI TRUMP VERDİ

Trump'ın savcılıkla işbirliğine giden eski avukatı Michael Cohen, Trump'ın ilişkisi olduğu iddia edilen iki kadına ödeme yaparak seçim kampanyalarının finansmanıyla ilgili yasaları deldiğini itiraf etmişti. Cohen ifadesinde, ödeme yapması konusunda talimatı Trump'tan aldığını söylemişti. Cohen, Trump ile söz konusu ödemeleri konuştuğu ve seçim öncesinde kaydedilmiş olan ses kayıtlarını Temmuz ayında yayınlamıştı.

Kaynak : mezopotamya ajansı

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2018, 22:08
YORUM EKLE