HDP Erciş İlçe Örgütünden büyük kongreye katılım çağrısı!

HDP Erciş İlçe Örgütünden büyük kongreye katılım çağrısı!
VANHABERDAR - Ankara’da 11 Şubat 2018 tarihinde düzenlenecek olan HDP 3. Olağan Kongresi öncesi, HDP Erciş İlçe Örgütü Basın toplantısı gerçekleştirerek, kongre hakkında bilgi paylaşımında bulundu. Kongreye katılmak isteyenler için ücretsiz araç tahsis edileceği ifade edilen açıklamada, Erciş halkına katılım çağrısı yapıldı.


HDP Genel Merkezinin 11 Şubat 2018 tarihinde gerçekleştireceği 3. Olağan Kongresinin çalışmaları Erciş’te de hız kesmeden devam ediyor. HDP ve DBP Erciş İlçe Örgütlerinin ortaklaşa yürüttükleri çalışmalar kapsamında HDP Erciş İlçe Binasında basın toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, HDP Erciş İlçe Eş Başkanları Şakir Asıl ve Hicret Kandemir, yönetim üyeleri ve DBP Erciş İlçe yönetim üyeleri katıldı. Açıklamada kongreye güçlü bir katılımın sağlanması, halkların güçlü barış talebini aynı zamanda tutuklu Kürt seçilmişlerin özgürlüğü talebi olacağı ifade edildi. Ankara Arena Spor Salonunda gerçekleşecek olan kongreye katılmak isteyenler için, HDP’nin ücretsiz araç tahsis edileceği belirtildi.


‘HDP sorunların çözüm odağıdır’

Düzenlenen basın toplantısında ilk sözü alan HDP Erciş İlçe Eş Başkanı Şakir Asıl, “HDP kurulduğundan bu yana Türkiye’nin ve dünyanın ortak sorunları, talepleri ve çözüm önerileri etrafında mücadele vererek, kendini en iyi şekilde kanıtlamış bir siyasi harekettir” dedi. Asıl,” HDP’nin kuruluşundan bu güne programı ve duruşu değişmemiş, barışın nasıl örülebileceği ve tam demokratikleşmenin nasıl sağlanacağı Türkiye’nin, bölgenin ortak sorunlarına çözüm yolları arayan kendisine bütün halkları, demokrasiyi esas alan halkların partisidir. Bu temelde HDP toplumda büyük bir umut yarattı. Sadece Kürtlerin değil diğer bütün toplumsal kesimlerin umudu olmuş ve olmaya devam etmektedir” dedi.

‘Araçlar ücretsiz kalkacak’

Kongreye katılmak isteyenler için ücretsiz araç tahsis ettiklerini ifade eden Asıl, kongre öncesi yaptıkları çalışmalara ilişkin bilgiler aktardı. Asıl, “Van’da HDP İl Başkanlığımızca dört konferans ve onlarca toplantı gerçekleştirilmiştir. Halkımız ve il ilçe yönetimlerimizle. Konferanslarda kongreye güçlü bir katılım sağlanması gerektiği sonucu çıktı. Bu temelde bir hafta önce İlçemizde Erciş HDP Yönetimi olarak Ercişlilerin,7 Haziran başarı ruhu ile kongreye katılım çalışmaların startını verdik” dedi asıl çalışmalarının halen devam ettiğini ifade ederek kongreye çağrı içeren binlerce bildiri hazırlandığını belirten Asıl, “çalışmalarımız köy ve mahalle kapsamında devam edecektir “ dedi.


‘Özgürlükçü duruşumuzu güçlendirmek adına..’

Asıl’ın ardından söz alan Eş Başkan Hücret Kandemir, HDP’nin bütün renklerin ve halkların partisi olduğuna dikkat çekerek, HDP’nin kadının ve genliğin sembolü haline geldiğini ve en önemlisi kadınların sorunlarına ve kimlik mücadelesinin odağı haline geldiğini ifade etti. Kandmir,“ Eşit ve özgürlükçü duruşu ile bilinen partimiz son iki yıl içerisinde ablukalılara, tutuklama, gözaltı furyaları ve tüm tavsiye politikalarına en iyi direnişi göstererek, faşizme karşı iradesini korumuştur. Bütün faşizan ve tavsiye politikalarına karşı 11 Şubatta Ankara da farklılığımızı ve renkliliğimizi sesimizi en iyi şekilde yükselteceğiz. Bu büyük kongremizle belirleyecek olan yol haritamızda Ercişli halkımızın desteğini en iyi şekilde bekliyoruz” dedi.

HABER MERKEZİ
Güncelleme Tarihi: 19 Ocak 2018, 12:06
YORUM EKLE