RET EDİYORUM

Her çocuk öldüğünde, her yolsuzluk olduğunda, her katliamda, her vahşette, her tecavüzde, sessiz kalan, izin veren tüm tanrıları ret etme özgürlüğümü kullanacağım. 
Kullanıyorum.
Her ağaç kesildiğinde, ormanlar yakıldığında, okul-fabrika, spor ve tiyatro salonları yerine ibadethaneler açıldığında, sanat ve bilim yerine hurafeler egemen kılınmak istendiğinde tüm inançları reddetme özgürlüğümü kullanacağım.
Kullanıyorum.
Darbecilerden, işkencecilerden hesap sorulmadıkça, faili meçhuller aydınlatılmadıkça hiçbir yasanın, hukukun geçerli olmadığını kendi adıma düşüneceğim. Düşünüyorum.
Dilim, adım, kültürüm yok sayıldıkça, tarihler gerçekler değil de yalanlar üzerinden yazıldıkça hiçbir kardeşliği, dostluğu kabul etmeyecek ve ret etme özgürlüğümü kullanacağım.
Kullanıyorum.
Küfür ve hakaret diliyle konuşanların, varlıklarını, inançlarını dayatanların tüm değerlerini, sembollerini, atalarını, putlarını ret edeceğim.
“Çocuğumun katillerini af etmeye hazırım. Bana kimi af edeceğimi gösterin.” Diyen annelerin çığlığı durdukça tüm sınırları, bayrakları, kimlikleri ret etme özgürlüğümü kullanacağım. Kullanıyorum.
Yurtta şort giyen kız öğrenciye Müslümanın kapanması gerekir, Kürtçe konuşan öğrenciye burada Türkçe konuşulur diyerek soruşturma açıp yurttan atan rektörlerin, veganlık haramdır diyerek fetvalar veren, kendinden çıkan zifti yemeyi normal sayan, demokrasi isteyenler kâfirdir diyen profesörlerin savunduğu bilim dışı bilimlerini ret etme özgürlüğümü kullanacağım. Kullanıyorum.
Ve tüm bunlara rağmen hala ırkçılık, inkâr ve tekçi zihniyetlerinden bir adım bile geri atmayanların savundukları tüm değerlerini ret etme özgürlüğümden ben de geri adım atmayacak ve ret edeceğim. RET EDİYORUM.
Yaşamdan, insandan, yaşatmaktan yan zelal yüreklere tüm dillerden SELAM OLSUN.
Bu gün 7 Kasım. Bu gün İlhan Erdost.

YORUM EKLE