Kalın'dan Çevik'e yalanlama : Gündemimizde çözüm süreci yoktur

Kalın'dan Çevik'e yalanlama : Gündemimizde çözüm süreci yoktur
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim KalınCumhurbaşkanı Başdanışmanı İlnur Çevik'in gündeme getirdiği çözüm süreci tartışmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Hürriyet’ten Erdinç Çelikkan’ın haberine göre Kalın, "Sayın Cumhurbaşkanımızın gündeminde yeni bir çözüm süreci yahut açılım gibi bir konu yoktur" açıklamasını yaptı.

İbrahim Kalın, "Sayın Cumhurbaşkanımız, hem Başbakanlığı hem de Cumhurbaşkanlığı döneminde Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün vatandaşlarının eşit haklara sahip bireyler olarak yaşaması için büyük bir mücadele vermiştir. Dini ve etnik kökene dayalı her tür ayrımı reddetmiş ve bunu somut icraatlarıyla ortaya koymuştur. Kürt kardeşlerimiz de diğer bütün bireyler gibi Türkiye Cumhuriyeti’nin eşit vatandaşlarıdır. Geçmişin ret, inkar ve asimilasyon politikaları Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde ortadan kaldırılmıştır.Kürtler dahil bütün vatandaşlarımızın PKK terör örgütünün zulüm ve baskısından kurtulması için verilen mücadele bundan sonra da kararlılıkla devam edecektir" dedi.

Çevik, dün akşam Habertürk TV’de katıldığı yayında, “Seçimden sonra yeni bir çözüm süreci başlayabilir” demişti.
Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 13:16
YORUM EKLE