Eş Başkan Adaylarından TMMOB'a ziyaret

HDP Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkan Adayları, TMMOB'u ziyaret ederek, Van'ın kronik sorunlarını görüştü.

Eş Başkan Adaylarından TMMOB'a ziyaret

HDP'nin seçim çalışmaları kapsamında TMMOB'a yapılan ziyarete HDP Van İl Başkanı Ümit Dede, Eş Başkan Adayları Bedia Özgökçe Ertan, Mustafa Avcı ve DTK Temsilcisi Fikret Doğan katıldı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Van İl Eş Başkanı Ümit Dede, 31 Mart'ta yapılacak seçimlerde belediyeleri alacaklarına dair bir teredüttün olmadığını belirterek, bundan sonra ki dönem içinde Mimarlar ve Mühendislerle ile çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

Ardından konuşan HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe Ertan ise, 31 Mart'ta kayyumlardan enkaz devralacaklarını söyledi. Halkın kaynaklarının kayyumlar tarafından halkın aleyhine kullanıldığını ifade eden Özgökçe,  çalışmalarına 2016 yılında kaldıkları yerden devam edeceklerini söyledi. Kentte yaşanan tüm olumsuzluklarla ilgileneceklerinin sözünü verdi. Van'ın depremden yaralı bir kent olduğunu ancak 31 Mart'tan sonra bu yaraları saracaklarını vurgulayan Özgökçe,  seçim ve oy kaygısıyla hareket eden bir siyasi parti olmadıklarını belirtti.

Son olarak söz alan Eş Başkan Adayı Mustafa Avcı'da, amaçlarının seçimlerde güçlü bir mesaj vermek olduğunu söyledi. Sur'u, Cizre'yi, Nusaybin'i yakanlara, Afrin'e girenlere güçlü bir yanıt vererek kayyumları göndereceklerini aktaran Avcı, " Yıllardır halkımıza yönelik şiddet politikası uygulayanlar 31 Mart'ta halkın iradesini kırmak ve teslim almak istiyorlar. Ama başaramayacaklar. Halkımızın hizmete ihtiyacı var bu anlamda sizlerin desteğine ihtiyacımız var. Bu kentin trafik sorunu var, görüntü kirliliği var. Bu sorunları çözmek için strateji merkezi oluşturduk ve projeler hazırlıyoruz." diye konuştu.

Toplantı daha sonra mimar ve mühendislerin görüş ve önerilerinin dile getirmesinin ardından son buldu.

YORUM EKLE