Şair Şükrü Erbaş şiirleri ile Vanlıların karşısına çıktı

Şair Şükrü Erbaş şiirleri ile Vanlıların karşısına çıktı
OMEDYA ve 8’inci Nota Kültür ve Sanat Merkezi’nin katkılarıyla orurlarıyla buluşan Şair Şükrü Erbaş, sokağa çıkma yasağı dönemine dikkat çekerek, “Tüm yaşananlar geçecektir. Bir insanın hayatında uzun zaman alabilir. Ama toplumların hayatında çok zaman alamaz" dedi.

OMEDYA Kitapevi ve 8'inci Nota Kültür ve Sanat Merkezi, Şair Şükrü Erbaş'ın katılımıyla "İmza ve Söyleşi" günü düzenledi. OMEDYA’da kitaplarını imzalayan Erbaş, daha sonra Van Ticaret ve Sanayi Odası (VANTSO) binasında şiir severlerle buluştu. Şiir gecesine, HDP İl Eş Başkanları Yadişen Karabulak, Ümit Dede, HDP Milletvekili Lezgin Botan, ve yöneticileri ile çok sayıda şiir sever katıldı.

Burada kısa bir konuşma yapan Erbaş, 7 Haziran 2015 seçimlerini hatırlatarak, "Türkiye halkları o seçimin ardından derin bir nefes alarak, dinlendi. Ardından Kürt illeri ve ilçeleri olan Cizre, Sur, Nusaybin, Şırnak, Yüksekova ve Varto yakıldı, yıkıldı yerle bir edildi. Tabii bu sürecin sonsuza kadar, süreceğini içimizden geçiririz; bu kötüdür. Bizlere düşmanlık edenlerin alt bilinci budur. Böyle bir ruh haline girmemizi istiyorlar. Bundan kurtulmanın yolu ise sanattır. Bizler sanata bağlanırsak, tarihsel belleğimize bağlanırsak bunların çok yeri yoktur. Tüm yaşananlar geçecektir. Bir insanın hayatında uzun zaman alabilir. Ama toplumların hayatında çok zaman alamaz" dedi.

Konuşma ve karşılıklı sohbetin ardından Şair Erbaş, dinleyicilerine seçtiği şiirlerinden okudu.
Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2017, 10:29
YORUM EKLE