VASKİ'den 'CİN ALİ' açıklaması!

Van Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, Gazeteci Oktay Candemir'in kaleme aldığı CİN ALİ yazısına yönelik açıklaması şöyle:

VASKİ'den 'CİN ALİ' açıklaması!

VANHABERDAR - Van Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü, Gazeteci Oktay Candemir'in kaleme aldığı CİN ALİ yazısına yönelik açıklaması şöyle:

Van haberdar.com sitesinde 08.11.2018 tarihinde yayınlanan ve Oktay Candemir’in kalem aldığı “CİN ALİ” başlıklı yazıda VASKİ ile alakalı aklın hayalin almadığı, gerçek dışı ve hezeyanlardan oluşan iddialar dile getirilmiştir.

Yazıda Van’ın en pahalı suyu kullandığı ve buna benzer ispattan mahrum birçok iddia gerçekmiş gibi yazılarak kamuoyu yanlış bilgilendirilmiştir.

Tamamen taraflı, önyargılı ve gerçeklerle uzaktan yakından ilgisi olmayan bu akla ziyan ifadelerin araştırılmadan ve dedikodu olarak makaleye konu edilmesi basın yayın etik kuralları ile de bağdaşmamaktadır.

VASKİ Genel Müdürü olarak görev yaptığı süre içerisinde sayın Valimizin direktifleri ile Ali Tekataş’ın bir çok vizyon projelere imza attığı herkesin malumudur. Buna rağmen ucuz, tasvip edilmeyecek şekilde dile getirilen iddialar tamamen ideolojik ve siyasi maksat taşımaktadır.

Şimdiye kadar yapılan VASKİ genel kurulu toplantılarında kesinlikle suya zam yapılmadığı defalarca medyada yer almıştır.

Van, Büyükşehir Su ve Kanalizasyon daireleri içerisinde en ucuz suyu temin eden kuruluş olarak geçmektedir.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 12:03
YORUM EKLE