Van ve ilçelerinde gözaltı alınanların tam listesi

Van'da sabah saatlerinde merkez ve ilçelerde yapılan ev baskınlarında 14 kişi gözaltına alınırken, çok sayıda kişinin de arandığı belirtildi.

Van ve ilçelerinde gözaltı alınanların tam listesi

VANHABERDAR - Van'da sabah saatlerinde merkez ve ilçelerde yapılan ev baskınlarında 14 kişi gözaltına alınırken, çok sayıda kişinin de arandığı belirtildi.

Van merkez, Çaldıran, Başkale ve Saray ilçelerinde sabah saatlerinde yapılan baskında 13 kişi gözaltına alınırken, çok sayıda kişinin de arandığı belirtildi. Çaldıran ilçesinde sabah saatlerinde 13 ayrı adrese eş zamanla polis baskını düzenlendi. Kapılar kırılarak düzenlenen baskınlarda Hacı Darak, Şakir Topçu, Mustafa Kaya, Seyithan Acar, Fevzi Uzunay, Süleyman Kaya, Nihat Temel ve Şemsettin Acar gözaltına alınırken, , HDP İlçe Eş Başkanı Ali İhsan Taş, ilçe yöneticileri Selami Koç, Cengiz Koç, Faruk Tırak, Nevzat Uzunay ise baskın yapılan adreslerinde bulunamadı. Yine Başkale ilçesinde yapılan ev baskınlarında Şahan Furat ile ismi öğrenilemeyen bir kişi, Saray ilçesinde ise Cüzeyri Özkaplan, Fevzi Bargır ile Murat Kaplan gözaltına alındı.

Bu sabah Diyarbakır merkezli 9 ilde yapılan ev baskınlarında da Van merkezde Turgut Demirhan ve Rıdvan Aslan'ın gözaltına alınarak Diyarbakır'a götürüldüklerini belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 03:08
YORUM EKLE