Van Haber-Sen'den Remzi Alparslan açıklaması

Haber Sen tarafından yapılan açıklamada, üyelerini asılsız bir şekilde ihbar ettiği anlaşılan Remzi Alparslan hakkında şikayetçi olacaklarını söyledi. Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Haber-Sen (Basın, Yayın, İletişim ve Posta Emekçileri Sendikası) Van Şubesi üyeleri hakkında asılsız ihbarda bulunduğu anlaşılan Van Posta İşleme ve Dağıtım Merkez Müdürlüğü’nde çalışan Remzi Alparslan adlı kişiden şikâyetçi olacaklarına ilişkin açıklama yaptı. Şube binasında yapılan açıklamada konuşan Haber-Sen MYK üyesi Genel Basın-Yayın, Eğitim, Sosyal ve Dış İlişkiler Sekreteri Can Deliduman, aralarında üyelerinin de olduğu 10 arkadaşları hakkında aynı iş yerinde çalışan Remzi Alparslan isimli şahıs tarafından “örgüt üyesi oldukları, örgüt adına konuşmalar yaptıkları ve örgüte yardım ettikleri” yönünde CİMER’e şikâyette bulunulduğunu belirtti. Üyeleri hakkında soruşturma açıldığını belirten Deliduman, “Soruşturma sürecinde arkadaşlarımızın ifadeleri alınmış, malum şahsın şikâyet konusuyla ilgili sorular sorulmuştur. Arkadaşlarımız kurum nezdinde ve arkadaşları arasında zan altında bırakılarak itibarları zedelenmiştir” dedi.

Van Haber-Sen'den Remzi Alparslan açıklaması

Haber Sen tarafından yapılan açıklamada, üyelerini asılsız bir şekilde ihbar ettiği anlaşılan Remzi Alparslan hakkında şikayetçi olacaklarını söyledi. 

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu’na (KESK) bağlı Haber-Sen (Basın, Yayın, İletişim ve Posta Emekçileri Sendikası) Van Şubesi üyeleri hakkında asılsız ihbarda bulunduğu anlaşılan Van Posta İşleme ve Dağıtım Merkez Müdürlüğü’nde çalışan Remzi Alparslan adlı kişiden şikâyetçi olacaklarına ilişkin açıklama yaptı. Şube binasında yapılan açıklamada konuşan Haber-Sen MYK üyesi Genel Basın-Yayın, Eğitim, Sosyal ve Dış İlişkiler Sekreteri Can Deliduman, aralarında üyelerinin de olduğu 10 arkadaşları hakkında aynı iş yerinde çalışan Remzi Alparslan isimli şahıs tarafından “örgüt üyesi oldukları, örgüt adına konuşmalar yaptıkları ve örgüte yardım ettikleri” yönünde CİMER’e şikâyette bulunulduğunu belirtti. 

Üyeleri hakkında soruşturma açıldığını belirten Deliduman, “Soruşturma sürecinde arkadaşlarımızın ifadeleri alınmış, malum şahsın şikâyet konusuyla ilgili sorular sorulmuştur. Arkadaşlarımız kurum nezdinde ve arkadaşları arasında zan altında bırakılarak itibarları zedelenmiştir” dedi.

YORUM EKLE