Soylu'nun HDP kaygısı : Ne olur İstanbul Büyükşehir Belediyesine HDP'yi musallat etmeyin

Soylu: İBB'ye HDP’yi, PKK’yı musallat etmeyin

Soylu'nun HDP kaygısı : Ne olur İstanbul Büyükşehir Belediyesine HDP'yi musallat etmeyin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne HDP’yi, PKK’yı musallat etmeyin!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gaziosmanpaşa’da katıldığı bir etkinlikte, Binali Yıldırım’ın “İstanbul için büyük bir fırsat” olduğunu söyleyerek, “Ne olursunuz. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne HDP’yi, PKK’yı musallat etmeyin” dedi.

2018 yılında Türkiye’de büyük operasyonlar yapıldığını söyleyen Soylu, “275 organize suç çetesi çökerttik. Ben öyle mafya falan bilmiyorum. Kim varsa kafasına bineriz. Tarihimizde böyle bir şey yok. Bütün bunları gerçekleştirmek istikrarla olur” ifadelerini kullandı.

‘BEKÇİLERİMİZ DÖKTÜRÜYOR’

Yeni bekçilerin yakın zamanda göreve başlayacağı söyleyen Soylu, “Bekçilerimiz döktürüyor. Memnun musunuz bilmiyorum. Şimdi bin bekçi daha göreve başlıyor. Dün akşam planlamasını yaptık. Mart ayında 8 bin tane bekçi daha alacağız. Mart’ın başında alıma çıkıyoruz. Bin tane bekçi de oradan vereceğiz İstanbul’a. Kimseye söylemeyin. İstanbul’a, Ankara’ya torpil geçiyoruz. Artı, önümüzdeki dönemde İstanbul’a tarihinin bir seferde verilmiş en büyük polisini vereceğiz. Bir seferde. İstanbul’da en ufak bir eksiklik, en ufak bir güvenlik açığını kimsenin hissetmemesi için elimizden geleni yapıyoruz” şeklinde konuştu.

‘PENSİLVANYA’YA BOYNUMUZU EĞDİRMEYİN’

Soylu, “Dünyanın en güzel şehrindeyiz. Başımıza biraz da bu musibetler,  biraz da bu şehri ele geçirmek isteyenlerin sayesinde geliyor. Bizim şehrimiz kıymetlidir. Onun için hep birlikte bunları gerçekleştirebilme adımının atmak 50 gramlık oy pusulasından geçer. Biz güçlü olmak zorundayız. Etrafımızda büyük bir oyun dönüyor. Bizi kendi içimizde meşgul ederek, hem ileri doğru bakmamıza, hem güçlenmemizi engellemeye çalışıyorlar. Kandil’deki ahlaksızları, evlatlarımızı şehit eden eli kanlı teröristlerin yüzünü güldürmeyin. Pensilvanya’ya bizim boynumuz eğdirmeyin. Büyük bir mücadele yapıyoruz” dedi.

31 Mart Yerel Seçimleri’ne az bir süre kaldığını söyleyen Süleyman Soylu, “Binali Bey, bu memleketin yetiştirdiği, bilgisini, tecrübesini, aynı zamanda en önemli üstünlüğü pratik çözme meselesini en iyi bilen insanlardan biridir. Ben Binali Bey’in İstanbul ve hepimiz için, büyük fırsat olduğunu düşünüyorum. Ulaştırma Bakanlığı’nda, daha önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde, daha sonra Başbakanlık ve Meclis Başkanlığı’nda elde ettiği bilgi ve becerinin tamamına yansıtacak. Tam da İstanbul’un bugün buna ihtiyacı var. İstanbul’un bir sıçramaya daha ihtiyacı var. İstanbul bunu yapar. Önümüzdeki 5 yıl Allah nasip ederse belediyelerde büyük işler başarılacak. Burada çok iyi bir takım olacak. Bir taraftan Cumhur İttifakı, bir tarafta Binali Bey, bir taraftan Hasan Tahsin Bey’in emrine amadeyiz. Yeter ki milletimiz hizmetle buluşsun. Sayın Cumhurbaşkanımızın, Ziya Paşa’dan söylediği bir sözü var. ‘Eşek ölür, kalır semeri. İnsan ölür kalır eseri.’ Eser bırakmak lazım memlekete. Ne olursunuz, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne HDP’yi, PKK’yı musallat etmeyin” şeklinde konuştu. (İSTANBUL/DHA)

YORUM EKLE