Soylu : HDP'ciler oraya gideceklermiş, hadi gidin de göreyim!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP'ye yönelik sert tutumunu sürdürüyor.

Soylu : HDP'ciler oraya gideceklermiş, hadi gidin de göreyim!

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Dün Mardin'de 300-500 kişiyle, güya aday açıklayacaklar HDP'ciler, hala kafaları, birilerinin talimatlarıyla aynı nokta üzerinden devam ediyor. Şimdi teröristler ölüyor, öldürüyoruz teröristleri. Cenazelerine gitmeye çalışıyor milletvekilleri, hadi gitsinler de görelim bakalım, hadi gitsinler" dedi.

 İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da Ihlamur Kasrı’nda muhtarlarla bir araya geldi. HDP milletvekili Leyla Güven’in açlık grevine değinen Soylu, “Terörist başı, şu anda kimin umurunda, terörist başı. Onun için açlık grevi de yapan güya sözde eski bir milletvekilinin evine gidip, onunla beraber nöbet tutmaya çalışıyorlar. Yani işi tekrar etnik köken üzerinden nasıl hareketlendirilir, onlar eski zamanlardaydı. Şimdi teröristler ölüyor, öldürüyoruz teröristleri. Cenazelerine gitmeye çalışıyor milletvekilleri, hadi gitsinler de görelim bakalım, hadi gitsinler” ifadelerini kullandı.

Tahliye edilmesinin ardından açlık grevindeki Leyla Güven’in evinin önünde yapılmak istenen destek eylemine izin verilmemiş, polis, milletvekillerinin de aralarında bulunduğu gruba tazyikli su sıkmıştı. Güven, açlık grevinin 86. gününde.

YORUM EKLE