Şık : AKP Van'da HDP'ye rakip olamaz...!

Seçim çalışmaları kapsamında Van’a gelen HDP İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, gençlerle bir araya gelerek onların sorunlarını dinledi. Şık, AKP’nin mafyanın siyasi uzantısı olduğunu söyledi.

Şık : AKP Van'da HDP'ye rakip olamaz...!

Yaklaşan yerel seçimler öncesi Van’da çeşitli etkinliklere katılan Halkların Demokratik Partisi (HDP )İstanbul Milletvekili Ahmet Şık, çeşitli konularda açıklamalarda bulundu. Şık’ın ziyaretlerine HDP Van İl Eş Başkanı Ümit Dede, İpekyolu Eş Başkan Adayları Şehzade Kurt, Azim Yacan, HDP Gençlik Meclisi Üyeleri ve DTK temsilcileri de eşlik etti.

‘EN AĞIR FAŞİZM DÖNEMİNİ YAŞIYORUZ’

Şık, ilk olarak Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Kampüs alanında öğrencilerle bir araya geldi. Burada öğrencilerin sorularına yanıt veren Şık, en ağır faşizm dönemi yaşadıklarını belirterek, AKP'nin kendisinden olmayan her kesimi terörist ilan ettiğini hatırlattı. Van'da HDP’yle yarışacak partinin olmadığını belirten Şık, bölgede HDP'nin kazanmama gibi bir sıkıntısının olmadığını dile getirdi. Şık, "Batıda onları geriletirsek kök dişlerini kırmış gibi olacağız. Şuan herkes umutsuzluk içerisinde. İnsan en zor dönemlerde umutsuzluktan umut yaratır. Buna inanıyorum ve bu iktidarın gideceğini düşünüyorum. Gençlik bir parti kursa 2 milyon oy alır. Türkiye'de her partiye 65 yas üstü sınırı getirilmeli. Çünkü o insanlar gençliği temsil edemezler. Gençleri yönetecek bir parti var o da HDP'dir. AKP mafya partisidir. " dedi.

‘AKP SEÇİMDE BAŞARILI OLURSA FAŞİZM ARTARAK DEVAM EDECEK’

AKP'ye seçimde yine oy çıkması halinde faşizme devam edeceğine dikkat çeken Şık, "AKP bir mafya ve bu mafyalığı en ağır bir şekilde de yapıyor. Cumhuriyet tarihinin en ağır faşizm dönemini yaşıyoruz istisnasız. Hele ki geçmişle bu tür kıyasları yaptığımızda bunun seçilmiş bir iktidar eliyle yapıldığını da düşünürsek durumun vahameti daha da çok ortaya çıkıyor. Tabii ortak hedef faşizmi geriletmek, çünkü İslamcı ve milliyetçi bir gelenek, bir alanı ötekileştirmek ve ‘terörist’ sıfatıyla lanse etmek istiyor. Bu nedenle tek adamı geriletme fikri kendiliğinden oluşan bir ittifakı ortaya koydu. İktidar medyasının anlattığı ölçüde bir ittifak kurulmadı. Bizim bölgede herhangi bir sıkıntımız yok. Fakat faşizmi geriletmek tek başına sandıklarda oy kullanarak yapılacak bir şey değil. Moralleri yüksek tutarak mücadelemizi güçlendirmemiz lazım" ifadelerini kullandı.

LEYLA GÜVEN VE BÜTÜN AÇLIK GREVİ EYLEMCİLERİ OY KULLANACAĞIZ

Şık, YYÜ'nün ardından HDP'nin İpekyolu merkez seçim bürosunda gençlerle bir araya gelen Yüzlerce gencin katıldığı buluşmaya eşbaşkan adayları da katıldı. Şiir dinletisi ve tiyatro gösterimiyle başlayan buluşmanın ardından ilk olarak konuşan HDP İl Eşbaşkanı Ümit Dede, Leyla Güven açlık grevini selamlayarak, seçimlerden zaferle ayrılacaklarını söyledi.

HDP’li Şık burada yaptığı konuşmada ise şu ifadeleri kullandı. “Biz özgürlüğü gasp edilmiş belediye eş başkanları, milletvekilleri ve bedenini açlığa yatıran Leyla Güven için oy kıllanıp sandığa gideceğiz. Bu ülkede Kürt sosorunu meselesi var. Bu sorun hak ve demokrasi sorunudur”

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 16:50
YORUM EKLE