Serhat Reggi AKP kulislerini yazdı : Takva'ya 'Sen bize atanan kayyım mısın?' tepkisi

AKP Van İl Örgütü içinde iktidar çatışması büyüyor. Necdet Takva'yı 'Şimdi de bize kayyım atandı' diyerek tepki gösteren AKP'nin has çocukları genel merkez düzeyinde mekik dokuyor.

Serhat Reggi AKP kulislerini yazdı : Takva'ya 'Sen bize atanan kayyım mısın?' tepkisi

Kayhan Türkmenoğlu'nun AKP'de emeği var(!) Necdet Takva tepeden gelip adamın emeğine kondu,Kayhan Türkmenoğlunun bunu kabul etmesi kendi prestiji açısında son derece kötü bir izlenim bırakacaktı. (ki bırakmışa benziyor) Necdet Takvanın ilçe belediyeleri için belirlediği adayların yerine kendi adaylarını seçtirmesi Necdet takva'ya mesajdır. Seni buraya getirdik ancak buranın sahibi biziz,bizden habersiz kafana göre hareket edemezsin diyorlar.

Emin olabilirsiniz!

Zaten Necdet Takva aday olurken, Kayhan Türkmenoğlu ve AKP il yönetiminin fikri sorulmadı bile, bundan dolayı Necdet Takva'ya hep mesafeliler,bunun dışında AKP'nin Van kulis gücü olarak görülen küresiniler başta olmak üzere (Bu ekip hüseyin çelik ve Zahir soğanda gibi AKP'nin vandaki iki ağır topunu siyaset dışı bıraktı)AKPli bu kesimde seçimi boykot etmeyi düşünüyor.Necdet Takvayı 'dava adamı' değil orta yolcu olarak buluyorlar haksız da sayılmazlar. Emek verdikleri partilerine fikirleri sorulmadan daha önce "babamda AKP'ye oy verse,eve almam" diyen bir kişi başlarına Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak getiriverildi.Bunun şokunuyeni atlattılar.Necdet Takva o cenahta istediği gibi top koşturacağını sanıyordu ki ilk ciddi darbeyi ilçe belediye başkan adaylarıyla almış oldu.

İlçe Belediye Başkan adaylarının açıklanmasından sonra yaşanan 'şiddetli' tartışmalarda ağır eleştiriyle muhatap olmak zorunda kalan Necdet Takva, önce küsüp evine kapandı. Daha sonra Erdoğanla görüşmek için Ankaraya gitti. Eli dolu döner mi? Bilinmez ama şimdiden ilçelerden istifalar ve seçime gitmeme tartışmaları almış başını gidiyor.

Sorun şu,AKP yönetimiyle spesifik bir tartışmanın karşı tarafı olan Necdet Takva her tartışma olayından sonra Ankaraya giderse,bütün Van ekonomisini yol parasına vermiş oluruz. Kendi iradesini adayı olduğu il yöneticisine bile kabul ettiremeyen bir başkan,bize ne söylerse söylesin inanmamalıyız,AKP'lilerde inanmıyor emin olabilirsiniz!

Kendisini sosyal medya platformlarında,yakinen takip eden biri olarak söylemeliyim ki! Liderlik sıfatı taşımıyor,AKP adayı olmasına rağmen Selahattin Demirtaş'ın taklitlerini yaparak seçmenden oy almaya çalışıyor. Hiçbir projesi bulunmuyor.

Yerel siyasetin dışına çıkarak,Her türlü vaadte bulunmaktan çekinmiyor çünkü kazanamayacağını bizden daha iyi biliyor.

Parayla kendisini öven köşe yazıları yazdırıyor.Vanın yaşam standartlarından bihaber musluk suyunun neden söylüyor,oysa gerçekte Van halkının %95'i musluk suyu içiyor, halk'a yukardan bakıyor,halkın ona nasıl baktığını da 31 martta zevkle izleyeceğiz.

YORUM EKLE