Özgökçe ve Kurt, TOBB Van İl Kadın Kurulunu ziyaret etti

HDP Büyük Şehir Belediye Eş başkan Adayı Bedia Özgökçe ile HDP İpekyolu Eş başkan Adayı Şehzade Kurt’un katılımıyla Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)  Van il kadın kurulu ziyaret edildi.

Özgökçe ve Kurt, TOBB Van İl Kadın Kurulunu ziyaret etti

Burada konuşan Büyük Şehir Belediye başkan Adayı Bedia Özgökçe, “ ülkede gelinen son noktada ‘itiat edin, rahat edin’ anlayışıyla karşı karşıyayız. Bizlerde kadın var.  eşit haklara sahip. Özellikle kadın kimliğiyle, öz iradesiyle var olma mücadelesindeyiz. Bunun oluşması için toplumun dönüşmesi ve geleceği açısından kadınların büyük bir rolü vardır. Kadının kimliği, kendini güvende hissettiği bir dünyayla mümkündür. Şiddet kadının değil toplumun sorunudur. Ortada bir şiddet varsa, kadına yönelik bir şiddet varsa toplumun geleceği açısından da  sarsan bir noktadadır. Ayrımsız ve şiddetsiz bir dünyanın kurulabileceğini düşünüyor ve mücadelemizi buna göre kanalize ediyoruz” dedi. 


HDP’nin eşit temsiliyetli bir belediyecilik anlayışıyla yerel seçimlere hazırlandığını ifade eden Özgökçe, “ özellikle kadının öncü rol üstlenmesi, söz karar yetkilerinin tamamında kadınların rol almasını önemsiyoruz. Diğer siyasi partilere göre HDP’de yer alan kadınlar olarak HDP Kadın Meclislerini oluşturduk. Bu politikalarımızla pozitif ayrımcılığı dahi aşan bir uygulamayı getirdik. İlk defa 2014 yılında Demokratik Bölgeler Partisi(DBP) ile hayata geçirdik. Hem meclis üyesi sayısında, hem de başkanlık düzeyinde ciddi bir yol açtık. Bu uygulama hem Türkiye, hem de dünyaya bir armağan oldu. zorlukları olmasına rağmen radikal bir çıkıştır” sözlerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 16:05
YORUM EKLE