Özgökçe, Çatak'ta konuştu : 31 Mart kayyum ve kayyumculara en güzel yanıt olacaktır

HDP Van İl eşbaşkanı Yadişen Karabulak, HDP Van büyükşehir belediye eşbaşkan adayı Bedia Özgökçe Ertan ve Çatak belediye eşbaşkan adayları Esra Babur, Murat Bozdemir, yerine kayyum atanan Çatak belediye eşbaşkanı Celalettin Bartu ve parti yöneticilerinin de içinde bulunduğu grup ilk olarak Çatak merkezde kahvehaneler gezerek halkla bir araya geldi.

Özgökçe, Çatak'ta konuştu : 31 Mart kayyum ve kayyumculara en güzel yanıt olacaktır

Ardından Şaminis (Övecek) mahallesinde düzenlenen halk buluşmasına katılan eşbaşkanları mahalle girişinde halkın çoşkusıyla karşılandı. Mahalle meydanında toplanan onlarca kişinin HDP bayraklarıyla alanı doldurması ve kadınların zılgıtları büyük bir çoşku yaratarak bir anda mitinge dönüştü.

Burada ilk olarak konuşan HDP Van İl eşbaşkanı Yadişen Karabulak: açlık görevlerinin 128. Gününde olduğunu belirterek başta Leyla Güven ve tüm açlık grevinde bulanan yoldaşlarımızı Çatak halkı ve yurtsever annelerimizin şahsında direnişlerini selamlıyor ve önlerine eğiliyorum. Bugün Çatak halkı Şaminis(Övecek) halkı kararını verdi bu halkın iradesine el koyan yok sayan sisteme 31 martta cevap vererek 1 Nisan sabahı kayyunlarını Ankaraya gönderecektir." dedi.

Ardından konuşan Van büyükşehir belediye eşbaşkan adayı Bedia Özgökçe Ertan: “Onlar sandılar ki Bekir kayayı tutuklasalar, Celalettin başkanı, Evin başkanı tutuklayarak hapse atsalar bir daha Van halkı Çatak halkı bir araya gelemeyecek. Ama bugün görüyorlar ki, Çatak halkı büyük bir iradeyle kayyumlara ve kayyum politikalarına en büyük cevabı veriyor, her yerde partisini sahipleniyor. Bizi sürekli aşağılayarak Kürt halkının halkının onurunu rencide ederek bizleri birbirimizden ayırarak sandılar ki bir daha sesimizi çıkaramayacağız… Yanılıyorlar!!! Çünkü, 31 mart seçimleri onlara ve kayyumlarına en büyük cevap olacaktır. 31 martta vereceğimiz cevapta biz halkız biz buradayız ve hiçbir yere gitmeyeceğiz” diye konuştu.

Konuşmalarının ardından eşbaşkan adayları halkla birlikte halay çekti. Özgökçe ve beraberindekiler son olarak Tınk(Büyükağaç) ve Reşan (Atlıhan) mahallelerinde ev ziyaretlerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 10:47
YORUM EKLE