Osman Nuri Gülaçar : Özalp'ı kazanacağız. Özalp'ı kazanmak bütün Van'ı kazanmak anlamına gelir

AKP'li Osman Nuri Gülaçar'a göre seçimin kilit ilçesi Özalp... Gülaçar, " Özalp'ı alan bütün Van'ı kazanmış olur" dedi.

Osman Nuri Gülaçar : Özalp'ı kazanacağız. Özalp'ı kazanmak bütün Van'ı kazanmak anlamına gelir

 İl başkanlığında düzenlenen toplantıya AKP Van milletvekilleri Osman Nuri Gülaçar ve Abdulahat Arvas, İl Başkanı Kayahan Türkmenoğlu, Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Takva, AKP Eski İl Başkanı Abdullah Aras, ilçe belediye başkan adayları, eski ve yeni il ve ilçe teşkilatları katıldı.

Burada açılış konuşması yapan AKP  Milletvekili Osman Nuri Gülaçar, AKP ’nin Türkiye’nin en büyük ve en güçlü partisi olduğunu ifade ederek, gerek ak belediyelerin gerekse AKP hükümetinin ülkeye unutulmayacak hizmetler yaptığını söyledi. Van’ın ak belediyecilikle kazanacağının altını çizen Gülaçar, “Biz kazanacağız ve kazanmalıyız. Bu şehrin geleceği, ancak bizim dokunuşlarımızla olacak. Ancak bizim dokunuşlarımızla bu şehrin gençleri kazanacak. Bu şehri AK Parti’nin ellerine teslim ederek, 31 Mart’ta taçlandıracağız. Bizim sahada inandığımız gibi, inandırmamız lazım. Bu ülkenin ve bu şehrin AK Parti’ye ihtiyacı var” dedi. 

Van ’ın ve bölgenin huzur içinde bir seçime gittiğini dile getiren Gülaçar, “Seçimlerde ayrımcılık yapılmasını istemiyoruz. Sadece eşitlik istiyorduk, adalet istiyorduk. Göz göre göre yapılan haksızlıkların ve hırsızlıkların durdurulmasını istiyorduk. Bizim tek isteğimiz eşitlik ve adalet. Bu seçim şimdi daha iyi” ifadelerini kullandı. 

31 Mart seçimlerinde Van ve ilçelerini alarak Türkiye’ye armağan edeceklerini vurgulayan Gülaçar, “31 Mart seçimlerinde Özalp’ı kazanacağız. Özalp’ı kazanmamız, bütün Van’ı kazanacağımız anlamına geliyor. Büyükşehri kazandığımızda da Türkiye’ye 31 Mart’ta Van’ı armağan etmiş olacağız. Bu toplantı, bu anlamda çok önemli ve yerinde oldu” diye konuştu. 

AKP Van Milletvekili Abdullahat Arvas ise, teşkilatı daha da büyütmek için çaba göstereceklerini belirterek, “Bizim de elbette eksikliklerimiz var. Asıl amacımız bu eksiklikleri birlikte düzeltmek. Bölgede ciddi bir işsizlik var. Bunun da farkındayız. Bu şehrin ayağa kalkması için çaba göstereceğiz. Şehrimiz çok değişti. Şehrin örfü, adeti değişti. Başlar ayak, ayaklar baş oldu. Şehri eski değerlerine nasıl kavuşturacağımız konusunda çaba sarf edeceğiz” dedi. 

AKP Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Takva da, Van’a ve Vanlılara hizmet etmek için geldiğini vurgulayarak, “Cumhurbaşkanımızın taktiri ile bana bu görev verildi. Daha öncede bir meslek odasında iki defa başkan olarak seçildim. Buradaki varlığım sizleri asla rahatsız etmeyecek. Sizlere katkı sunmak için burada olacağım. Bunun sözünü sizlere veriyorum. Adalet ve Kalkınma Partisi, Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşudur. O yüzden geçmiş deneyimlerimizi sizlere paylaşmak ve yerel iktidarı ele geçirmek için burada olacağım. Burada birbirimize ihtiyacımız var. Siyasi partilerin fıtratı gereği bu gereklidir. Bu şekilde kentimize hizmet edebiliriz” dedi. 

“Biz bu seçimi kazanacağız” 

Daha önce muhalif bir kimliğe sahip olduğuna da değinen Takva, “Muhalefetimiz asla birilerini yok etmek üzere inşa edilmemişti. Muhalif kimliğimiz daha çok temsil ettiğimiz hedef kitlenin haklarını korumaya yönelikti. Taleplerimiz kentin ekonomik politikalarına yönelikti. Şimdi masanın bu tarafına geçtik. Cumhurbaşkanımızın bana söylediği şu idi. ‘Çok konuştun, çok muhalefet ettin. O zaman gel kentine sahip çık’. Asla bir polemik içinde olmadım. Tek amacımız kentin sorunları idi. Allah nasip ederse bundan sonrada kentin sorunlarının çözümü için çaba göstereceğiz. Sizlerle omuz omuza çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bugünkü dayanışmayı sağlayan herkese de ayrıca teşekkür ediyorum. Şunu ifade edeyim. Biz bu seçimi kazanacağız. Buna kalben inanıyorum” şeklinde konuştu. 

YORUM EKLE