Oktay Candemir : VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş neden bu kadar gergin?

'Suçluluk' telaşıyla yargı önünde hesap vereceği günlerin yaklaştığını mı düşünüyor, bilemeyiz.

Oktay Candemir : VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş neden bu kadar gergin?

Aldığım duyumlara göre VASKİ Genel Müdürü Elazığ'lı Ali Tekataş, namı diğer 'Cin Ali' bu aralar çok gerginmiş.

Yaklaşan seçimler mi, seçim sonrası için belirsizlik midir Tekataş'ı bu kadar gergin kılan?

'Suçluluk' telaşıyla yargı önünde hesap vereceği günlerin yaklaştığını mı düşünüyor, bilemeyiz.

Yoksa bazı personeli toplayıp 'Benim kaç ay sonra buradan gideceğimi sanmayın.Kim gelirse, gelsin ben bir yere gitmiyorum' demesinin başka bir anlamı olamaz.

Netice itibariyle yerel seçimleri bir ölüm-kalım savaşı haline dönüştürmenin, kin duymanın, ötekileştirmenin hiç kimseye bir faydası yok.

Ali Tekataş ve tüm kayyumlar da her vatandaş gibi oy kullanıyor. Bunlardan biriyle bir araya gelirsem ilk işim şu soruyu sormak olacak... " Sizin oy verdiğiniz kişi görevden alınıp, yerine kayyum atanırsa ne hissedersiniz?"

'Cingöz Ali' ve kayyumlar 31 Mart seçim sonuçlarından en çok mutlu olması gereken kişilerdir. Çünkü, halkın oyuyla gelmediler ama halkın oyuyla gidecekler ve ilk defa demokrasinin dayanılmaz hafifliğini yaşayacaklar.

O koltuklar halka hizmet içindir Ali Bey... Siz hizmeti beceremediniz, elinize yüzünüze bulaştırdınız. Bu ülkede nice Cumhurbaşkanları, Başbakanlar seçimle gitti, sizin ısrarınız niye?

VASKİ'ye kazık mı çaktın, karbonifer misin?

Sen ve diğer kayyumlar için maalesef, 'Nasıl geldiyseniz, öyle de gidersiniz' diyemiyoruz. Halka rağmen geldiniz ve şimdi halk tarafından gönderileceksiniz. Bu sonucu şimdiden kabullenin ve sakın kendinizi daha fazla bozmayın.

Memleketinize geri dönmek zorunda kalacağınız çok üzüldüğünüzü biliyorum... Çünkü, Elazığ'da bu yaptıklarınızı yapamazsınız.

Tekataş'ın durumun şu kısa hikaye ile özetleyebiliriz...

Vakti ile görevden alınan bir genel müdür, yeni genel müdüre 3 tane zarf bırakır ve her başı sıkıştığında numaralanmış bu zarfları sırasıyla açıp bakmasını ister.

Altı ay sonra başı sıkışan Genel Müdür, eski genel müdürün bıraktığı 1. zarfı açar ve şöyle yazmıştır : Kendinden önce ki müdürü suçla.

Yeni müdür, bir basın toplantısı düzenleyerek kendine üç zarf bırakan eski müdürü yerden yere vurur. Yandaş medya bunlara olumlu bakar ve bir sürede işler öyle gider.

Gel zaman git zaman yeni sorunlar baş gösterir. Müdür hemen 2. zarfı açar ve şöyle yazar eski müdür : Şirketini yeniden organize et... Yeni müdür başlar personelin işine son vermeye...Yüzlerce kişiyi işten çıkarır ve yüzlerce yeni personel alır.

Bir kaç ay sorun çözülmüş gibi görünse de kalifiye-uzman personel sıkıntısı baş gösterir ve işler iyice çıkmaza girer.

Yeni Genel Müdür son umut olarak 3. zarf açar. Zarfta şöyle yazar : Sende 3 tane zarf yazmaya başlarsan iyi olur.

Ali Tekataş bunların hepsini yaptı ve başaramadı.

İstifa etmesi gerekirken hala 'Ben buradan şuraya gitmem' demesinin ne kendisine ne de topluma bir faydası olmayacak.

Korkma! Ali Tekataş, sadece Elazığ'a geri gideceksin... Sonra sıradan bir memur olacaksın... Oradan özüne ulaşacaksın.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2019, 12:54
YORUM EKLE