Oktay Candemir : 'Tipitip' Necdet ve hayal dünyası

Sakız ya da Çiklet'in revaçta olduğu yıllarda TİPİTİP sakızı vardı. "Kırmızı ışığın yandığını görmediniz mi?" diye çıkışan polise 'Işığı gördüm ama sizi göremedim" şeklinde cevaplar veren Tipitip, neşeli fakat her işi eline yüzüne bulaştıran beceriksiz bir aile çocuğu olarak olarak anlatılırdı.

Oktay Candemir : 'Tipitip' Necdet ve hayal dünyası

OKTAY CANDEMİR

Sakız ya da diğer adıyla Çiklet'in revaçta olduğu yıllarda TİPİTİP sakızı vardı. "Kırmızı ışığın yandığını görmediniz mi?" diye çıkışan polise 'Işığı gördüm ama sizi göremedim" şeklinde cevaplar veren 'Tipitip', neşeli fakat her işi eline yüzüne bulaştıran beceriksiz bir aile çocuğu olarak olarak anlatılırdı.

Bu aralar AKP Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Necdet Takva'yı her gördüğümde aklıma 'Tipitip' geliyor. Şu günlerde ağızda şişirilen bir sakız olan Takva'da muhtemelen 31 Mart'ta evvelleri gibi patlayacak.

Enteresan olan 'Tipitip' Necdet, HDP tabanından oy alacağını zannediyor. Hayatını 'satmak'la geçirmiş ve iyi bir pazarlamacı olan Takva, şimdi kapı kapı gezerek yalanlarını pazarlamaya çalışıyor.

Hayatı boyunca hep satarak kazandığı için, insanlarımızı para ile satın alınabilecek bir meta olarak görüyor. Ve bu hakaretlerinin ona oy olarak geri döneceğini düşünüyor.

AKP-MHP'nin adayı olarak kendisine oy verilirse HDP'li bir başkan gibi davranacağını söyleyerek tarihin en büyük yalanlarından birini söylüyor.

Arkasından hançerlediği insanlardan utanmadan, sıkılmadan oy istiyor.

4 bin kişiyi işten çıkarmış ve yaşamlarını alt üst etmiş AKP ve MHP ittifakının adayı olarak gittiği her evde iş sözü veriyor.

Pazarlamacı dili, kurnazlığı ve kıvraklığıyla umut ve yalan satıyor.

Umut tacirliği yapıyor, kendisini 31 Mart'ta doğacak güneş olarak anlatıyor. Battığının farkında değil.

Yerel seçimi VATSO seçimi ile karıştırıyor, HDP'yi Zahir Kandaşoğlu zannediyor.

HDP'nin büyük bedeller ödemiş, işkencelerden geçmiş, faili meçhuller cinayetlerde çocuklarını kaybetmiş, hala binlerce çocuğu cezaevinde olan kitlesinin gerçeğini görmüyor bile.

Bülent Ecevit gibi Kürt sorununu ekonomik bir sorun olarak görüyor. 1-2 fabrika ile sorunu çözeceğini zannedecek kadar yeteneksiz bir adamdır Takva.

Bülent Ecevit gibi sığ düşünüyor, Demirel kadar iyi yalan söylüyor, Tansu Çiller kadar kişisel çıkarlarını kolluyor.

Xaçort'lu anneden oy alabileceğini mi sanıyor Takva Necdet...

Bu toplumun içinde büyümüş ama muhasebeci olduğundan mütevellit, hesap yapmaktan başka bir şey yapmadığı için nasıl bir toplumsal iklimde yaşadığının farkında bile değil.

Bu kadar yalan-dolan elbette tutmayacak ve başarısız olacak ama Takva'da, Diyap Ağa, Metiner, Kızılkaya ve Miroğlu'nun kategorisinde değerlendirilecek.

Hala kayyum atamaları hakkında, halkın seçtiği Belediye Eş Başkanları ve Milletvekillerinin tutuklu bulunmasına, Otopark mafyasının Van halkını soymasını, bu işten elde edilen gelirin Aksaray vergi dairesine aktarılması gibi sorunlar gündeme geldiğinde ölü numarası yapıyor. Bu konularda üç maymunu oynayan Takva, böylelikle kendi gerçeğini gizlemeye çalışıyor.

Oldukça vasıfsız ve yeteneksiz bir siyasetçi olduğunu iyi biliyor ama ne kadar iyi bir yalancı olduğunun da farkında. Demogoji ile işi kotaracağını sanıyor. Ticaret erbabı olmasından ötürü 'Satış' yeteneğine güveniyor ki bu konuda sonuna kadar haklı.O konuda diyecek bir sözüm yok.

Takva, şu günlerde Trafik polisini görmeyen 'Tipitip' gibi gerçekleri göremez oldu.

Her söylediği yalana ilk önce kendi inanan ve bu konuda ısrar eden Mitomani hastalığına yakalanmış vaziyette ortalıkta dolanıyor. O da diğer AKP'liler gibi önce yalan söylüyor, sonra o yalana kendisi inanınca herkesin de inanacağını sanıyor.

Necdet Takva ne kadar da kuldan saklamaya çalışırsa çalışsın, Mü'min süresi 19 ayette şöyle yazılır " Allah gözlerin hainliklerini ve göğüslerin sakladıklarını bilir"

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2019, 12:16
YORUM EKLE