Oktay Candemir : Takva'nın anlattığı projeler, HDP'nin projeleri çıktı

Takva'nın projeleri ve Otlu Peynir

Oktay Candemir : Takva'nın anlattığı projeler, HDP'nin projeleri çıktı

Necdet Takva, geçen hafta HDP'nin açıkladığı projeleri bugün kendi projeleri imiş gibi açıkladı.

Seçim kampanyasında HDP'lileri taklit ederek Kürt seçmenden oy koparmaya çalışan Necdet Takva, şimdi de HDP'nin geçen hafta açıkladığı projeleri aşırarak kendince bir vizyon çizdi.

HDP'li Van Büyükşehir adaylarının projelerini aşırmakla yetinmeyen Vizyon Takva bununla yetinmeyerek Esenler Belediyesi'nin kardeşlik projelerini de birebir aşırmış.

Resmen AKP adayı, MHP'den destek alan ama HDP seçmeninden oy isteyen Necdet Takva, 'Çin Malı ya da spot HDP'li' gibi seçim kampanyası yürütmeyi sürdürüyor. 

AKP-MHP adayı Necdet Takva'nın bugün açıkladığı projelerine baktığımızda şu hususlar dikkatimi çekti.Takva'nın iki ya da üç kelimeden oluşan projelerin detaylarını da bilmiyoruz, çünkü; detay bilgi yok!

Anlattığı projeler, geçen hafta HDP'nin açıkladığı projeler ile hemen hemen aynı. İkisini mukayese ettiğinizde bunu net olarak görebilirsiniz.

* 'Otlu Peynire değer' projesi var... Evlere şenlik. Vizyon vizyon diye tutturan Takva'nın Van'a projesi 'Otlu Peynir'e değer' oldu. Amerikayı yeni keşfettiğini sanan Colomb gibi... 250 yıllık Otlu Peynir'i bize yeniden vaat olarak sunuyor.

* 'Gençler Üniversiteye' diyor, 'okullara destek' diyor, 'Van Okuyor' diyor. Sen Milli Eğitim Bakanı mısın be adam?

Ziyaaaa!!!

Takva, yalandan kim ölmüş diyerek bol bol sıkmaya devam ediyor.

* Bir projesi de şu 'Size kaliteli bir yaşam sunacağız'.... AKP-MHP adayı Takva belli ki Kolpaçino filmini çok izlemiş ki oradan bir repliği aşırarak bize umut vermeye çalışıyor.

En büyük projesi de ücretsiz düğün salonu!!! 

Vizyon, vizyon diyerek aylardır dolaşan Takva'nın projeleri aşağı-yukarı bunlar....

Takva'nın anlattığı 'Cumhuriyet Caddesi yayalaşacak, Yeşil Kuşak, Beşyol trafiği, raylı sistem, denizyolu, modern otogar' projeleri de geçen hafta HDP'nin açıkladığı projeler ile bire bir aynı.

Takva, Otlu Peynir ile propaganda yürütedursun ama Van halkı da aklını ekmek-peynir ile yemedi. 

Numaracı Necdet'in bu numaraları Van'da tutar mı?... Bunu hep birlikte göreceğiz. 

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2019, 19:08
YORUM EKLE