OKTAY CANDEMİR - OHAL'DEN BU HAL'E TÜRKİYE'NİN 'TERÖR LİSTESİ'

90'lı yıllarda ortaya çıkan Devlet-Siyaset-Mafya üçgeninden kurtulalım derken şimdi artık Domates-Biber-Patlıcan üçgeni ile mücadele ediyoruz.

OKTAY CANDEMİR - OHAL'DEN BU HAL'E TÜRKİYE'NİN 'TERÖR LİSTESİ'

OHAL'DEN BU HAL'E TÜRKİYE'NİN TERÖR LİSTESİ

OKTAY CANDEMİR

Dünyanın en çok 'Teröristi' olan ülkesiyiz...(!)

Gazeteciler terörist, avukatlar terörist, milletvekilleri terörist, öğretmenler terörist, akademisyenler terörist ve sonunda süper marketler, manav Şükrü, ve bakkal Süleyman'da terör listesine alındı.

Terör listesine yakın bir zamanda Domates-Biber-Patlıcan'da girecek gibi görünüyor. Eskiden Barış Manço söyler, biz dinlerdik... 'Domates, biber, patlıcan' diye... Bu şarkıyı şu aralar söyleyen içeri alınır mı diye endişelenmeye başladım. (!)

Neredeyse 3 kilodan fazla Domates satan esnaf 'Terörist, Uyuşturucu kaçakçısı' muamelesi görecek.(!)

'Terörle Mücadele'nin kapsamı o kadar büyüdü ki, yakında 'Terörle Mücadele Kanunu' TMK'da değişiklik yapmaları gerekecek.(!)

Domates-Biber-Patlıcan satan Süper Market ve Manavlarında 'Terör listesine' alınmasıyla artık mevcut TMK, yeni durumu karşılayamıyor.(!)

Eskiden 'Türkiye Cumhuriyeti Muz Devleti değildir' derlerdi ama şu aralar Domates-Biber-Patlıcan sorunuyla boğuşmamız iyiye gidiş değil. (!)

90'lı yıllarda ortaya çıkan Devlet-Siyaset-Mafya üçgeninden kurtulalım derken şimdi artık Domates-Biber-Patlıcan üçgeni ile mücadele ediyoruz. (!)

Nerede o eski Sebze 'HAL' günleri... Ne 'HAL'den, ne HAL'e geldik... (!)

Yani kısacası ülkemizde O-HAL bitmiyor... OHAL'den şimdi bu HAL'e geldik... Yakında bu HAL'da kalır mı?... İşte ondan emin değilim.

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2019, 13:30
YORUM EKLE