Oktay Candemir : Necdet Takva'ya soruyorum... İddialar karşısında neden susuyorsun?

Necdet Takva'ya soruyorum

Oktay Candemir : Necdet Takva'ya soruyorum... İddialar karşısında neden susuyorsun?

5 gün önce şunları yazdım : "AKP-MHP Van Adayı olan VAN-TSO Başkanı Necdet Takva’nın 2 yıl önce ‘Beyaz kanatlı hayvanların kesimi’ için Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’den (TKDK) aldığı 500 bin euro ile Organize Sanay Bölgesi’nde kendisine kiraladığı ve DAKA’dan aldığı AB destekli hibeyi tamamen amacının dışında kullandığı ve 5 yıllık süresi dolduktan sonra buraları yüksek bir paraya devretme planı yaptığı yerler boş kaldı. Van Büyükşehir Adayı olan Necdet Takva 2 yıl önce Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Desteklemem Kurumu (TKDK) ve DAKA’ya iki proje sundu. Takva iki yıl önce AB destekli TKDK ve DAKA’ya ‘Beyaz kanatlı hayvanların kesimi’ ve Tel Çit Üretim için iki proje sundu. Ancak bu projeler hayata geçirilmedi, Beyaz Kanatlı Hayvanların Kesimi için kurulan yerde tek bir hayvan kesilmez iken, Tel Çit Üretimi Fabrikasında ise 2 yılda hiç üretim yapılmadı."


 

Aradan 5 gün geçti ve ben hala iddialarımın arkasındayım. AKP-MHP Adayı Necdet Takva'nın bu konuda ki suskunluğu ise sürüyor.


 

Necdet Takva galiba susmak zorunda.... Yoksa haklı ise ve böyle bir şey yoksa neden susuyor?

Çıkıp bu iddialar konusunda kamuoyuna bir açıklama yapması gerekmez mi?

Eğer söylediklerim gerçek olmasaydı alırdı emrinde ki basını yanına 'Biz burayı AB hibeleriyle açtık ve şu kadar insanı çalıştırıyoruz. İşte her şey ortada' derdi… Ama diyemiyor ve belli ki bu haber onu zorladığı için trolleriyle saldırıyor.


 

Kendisine çağrım bu konuda çıkıp bizi aydınlatması ve bu konuda kamuoyuna açıklama yapmasıdır. Bunda ayıp bir şey yok!

Takva’ya kamuoyuna adına soruyorum?...


 

Dün 34 proje açıkladın Van için ama AB'ye sunduğun ve parasını aldığın halde hayata geçiremediğin 2 proje ne oldu?


 

Bu projeler için AB'den ne kadar hibe aldın?


 

Bu hibeleri başkanı olduğun VAN-TSO adına mı aldın?


 

Halkın kurumu olan VAN-TSO'yu kendi kişisel işlerin için mi kullandın?


 

Yoksa : " AB'nin parası sanane kardeşim!... Vanlının cebinden mi çıkıyor? şeklinde manasız bir savunma içine mi giriyorsun.


 

20 gün sonra belediye reisi olacağınızı söylüyorsunuz... Olmanıza imkan yokta diyelim ki gökten yağmur yerine taş yağdı ve siz başkan oldunuz... Halka karşı böyle mi şeffaf olacaksınız? Daha sorduğumuz iki projenin hesabını veremiyorsunuz!


 


 

YORUM EKLE