Oktay Candemir : Cin Ali Dönüyor

Cin Ali Dönüyor…! İ

Oktay Candemir : Cin Ali Dönüyor

İki yıl önce Van Valisi Murat Zorluoğlu’nun talebiyle VASKİ Müdürlüğüne atandı. Bizler onu Müdürlüğü sırasında icraatlarından çok yaptığı siyasi açıklamalarla tanıdık.

İşini yapmak yerine bir siyasi parti yöneticisi gibi, onu aşan konularda basına garip garip açıklamalarda bulundu. ‘Kudüs’e gitmek istiyorum’ dediğinden bu yana tam 1 yıl geçti… Hepimiz onun Kudüs’e gideceğini düşünürken, o AKP’den Belediye Başkan adayı olmak için Elazığ’a gitti.

Ancak bu sevincimiz fazla sürmedi… Van’ın Cin Ali’den kurtuluşu sadece 18 gün sürdü. VASKİ’de olağanüstü işler yaptığını iddia eden Cin Ali’nin Elazığ’dan AKP’ye yaptığı adaylık başvurusu itibar bile görmedi. Kendi memleketinde itibar görmeyen Cin Ali şimdi yeniden VASKİ Genel Müdürlüğüne geri dönmek için Van Valiliğine başvurdu.

Van Valisi Murat Zorluoğlu, Cin Ali’nin başvurusunu değerlendirirken Van halkının duygularını göz önünde bulundurarak bir karar verir mi bilmiyorum ama Van halkı bırakın VASKİ Genel Müdürlüğünü… Ali Tekataş’ı bir daha Van’da dahi görmek istemiyor.

Çünkü Van sizin sıçrama tahtanız değil…

Van’da hayatın boyunca görmediğin koltuğu, parayı elde ettikten sonra Elazığ’a gidip aday adayı olacaksın, itibar görmeyince VASKİ Genel Müdürlüğüne geri döneceksin.

Bu memleket senin kişisel egolarını tatmin edeceğin bir yer değil.

Okey mi dönüyorsun Cin Ali… Bu kadar kolay mı?

Gittiğin gün ‘Gidişin olsun da dönüşün olmasın’ diye yazmıştım. Ama belli ki geri döneceksin.

Tamam, Van Valisi Murat Zorluoğlu sana ‘Ali Gel’ dedi ve sende VASKİ Genel Müdürlüğü’ne geri döndün.

Madalyonun öbür yüzüne baktığımızda geçmişte yaptıklarının hesabını yargı önünde vermen için dönüşün iyi olabilir.

Gittiğin gün yazdığım yazmıştım : ‘Hesap vermeden gitti’ diye…

Ya da 31 Mart 2019 seçimlerinin hemen ertesi günü yeni belediye yönetiminin seni görevden alacağı günü görme şansımız olacak.

18 gün önce bıraktığın 200 milyar TL borcu nasıl yaptığını bize tek tek anlatacaksın.

İşsiz bıraktığınız yüzlerce emekçiden özür dileyeceksin.

Yıktın harap ettin köyü farkında mısın?

Ne yüzle dönüyorsun bilmiyorum ama bu memleket sandığın kadar da sahipsiz değil.

Yaptıklarınızın yapacaklarınızın teminatıdır. Bundan hiç şüphemiz yok, o yüzden VASKİ'de yaşananların sonuna kadar takipçiyiz.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 16:16
YORUM EKLE