Makalesini yayınlayan NYT'ye 'Senin her yerin gazete olsa ne yazar' demişti

Erdoğan makalesini yayınlayan NYT’ye ‘Her yerin gazete olsa ne yazar’ demişti

Makalesini yayınlayan NYT'ye 'Senin her yerin gazete olsa ne yazar' demişti

VANHABERDAR - Cumhurbaşkanı Erdoğanın makalesini yayınlayan NYT'ye ‘Her yerin gazete olsa ne yazar’ diyerek sert tepki göstermişti.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün kendisinin ‘Türkiye, ABD ile krizi nasıl görüyor?’ başlıklı makalesini yayınlayan New York Times gazetesini geçmişte sert şekilde eleştirip hedefe koymuştu.

‘Sen kimsin ya’

Erdoğan bu eleştirilerden ötürü New York Times’a ilk olarak toplantıda “Ya sen bir gazetesin haddini bileceksin. Sen kimsin ya” sözleriyle karşılık verip “Erdoğan’ın Türkiye’sinde bunlar oluyor diye oradan göndermeyi yapmış adeta ABD’ye talimat veriyor. Niye duruyorsunuz diyor. Ya sen bir gazetesin haddini bileceksin.  Bir defa sen bunu yazmakla böyle bir haberi yapmakla kendi özgürlük alanının dışına çıkmakla Türkiye’ye müdahale ediyorsun. Sen kimsin ya” demişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonraki bir mitingde yine New York Times’a “Her yerin gazete olsa ne yazar”sözleriyle seslenerek, “New York Times, Abdulhamit’e suikast yapıldığında heyecanla duyurmuştu. Menderes’in idamını aynı şekilde duyurmuştu. Özal’ın ölümün binbir hakaretle haber yapmıştı. Şimdi gözü bize dikmişler. Ya her yerin gazete olsa, her yerinden kin kussan ne yazar” diye konuşmuştu.

YORUM EKLE