Kurt ve Yacan, Arnas Derneğini ziyaret etti

Bahçesaray'dan gelerek Van'da yaşayan Arnas Köylüleri tarafından kurulan Arnas Derneğini ziyaret eden İpekyolu Eş Başkan Adayları Şehzade Kurt ve Azim Yacan, son yıllarda sivil toplum kuruluşlarının ve derneklerinin iktidar tarafından pasifleştirildiğini söyledi,

Kurt ve Yacan, Arnas Derneğini ziyaret etti

İpekyolu Belediye Eş Başkan Adayları Şehzade Kurt ve Azim Yacan, Arnas Derneğini ziyaret etti. Burada dernek üyeleriyle sohbet eden Kurt ve Yacan, sivil toplum kuruluşlarının kentin yönetiminde daha fazla söz sahibi olması gerektiğini belirtti.

İlk olarak söz alan Eş Başkan Adayı Şehzade Kurt ise, eş başkanlık sisteminin önemine vurgu yaptı. Kadınların bugün Ortadoğu'da yeşermeye başlayan özgür yaşamın öncülüğünü yaptığını ve tüm dünyanın Kürt kadınlarının direnişine tanıklık ettiğini belirterek, " Kadının içinde yer aldığı tüm mücadeleler mutlaka zafere ulaşmıştır. Bunun tarihte bir çok örnekleri vardır. Kadın İrlanda'da Constance Markievicz'dir, Meksika'da Petra Hereradır, Porto'ta canales'tir,  Rojava'da Arin Mirxan'dır. Bu yüzden 31 Mart seçimlerinden sonra Eş Başkanlık sistemiyle özgür bir yaşamı inşa edeceğiz. Bizim bu konuda hiç bir teredüttümüz yoktur." 

Kurt'un ardından söz alan  İpekyolu Belediye Eş Başkan Adayı Azim Yacan ise, parti olarak her zaman katılımcılığı esas aldıklarını söyledi. 31 Mart'tan sonra sivil toplum kuruluşları ve iktidarın hedefinde olan derneklerle ortaklaşmayı sağlayacaklarını kaydeden Yacan, " Hep birlikte başaracağız, hep birlikte kazanacağız" diye konuştu.

YORUM EKLE