HDP'nin İpekyolu'nda seçim bürosu açılışı mitinge dönüştü

HDP Van İl Örgütü seçim çalışmalarını köy, esnaf gezileri ve büro açılışları ile sürdürdü.

HDP'nin İpekyolu'nda seçim bürosu açılışı mitinge dönüştü

İPEKYOLU

İpekyolu’nda yapılan seçim bürosuna açılışına HDP Van İl Eş Başkanı Ümit Dede, DBP Van İl Eş Başkanı Ökkeş Kava, Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayları Bedia Özgökçe, Mustafa Avcı, İpekyolu Eş Başkan Adayları Şehzade Kurt, Azim Yacan ve binlerce kişi katıldı.

Açılış konuşmasını yapan HDP İl Eş Başkanı Ümit Dede, Van halkının büyük coşkusu ve katılımıyla 31 Mart’ta 14 belediyeyi de kazanacaklarını belirterek, tüm halkı seçim hilelerine karşı uyanık olmaya ve seçim günü sandıklara sahip çıkmaya çağırdı.

Dede’nin ardından söz alan İpekyolu Eş Başkan Adayları Şehzade Kurt ve Azim Yacan’da “ Bugün bu manzaradan bir kez daha anlıyoruz ki… Van kararını vermiş.” Diye konuştu.

Ardından söz alan Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Bedia Özgökçe, Kürt halkının meşru ve insani taleplerini görmezlikten gelenlere Kürt halkının sandıkta en büyük yanıtı vereceğini kaydetti.

Konuşmaların ardından seçim bürosunun kurdelesi kesilerek açılışı yapıldı. 

SARAY

Saray Belediyesi Eşbaşkan adayları Caziye Duman ve Şahabettin Bilmez ile beraberindekiler Seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği Kurucan (Qurcen) mahallesinde halkın yoğun ilgisiyle karşılandı.

HDP konvoyunda bulunan Anons arabalarının sesini duyar duymaz atlarla ve ellerinde HDP flamalariyla HDP konvoyuna koşan gençlerin coşkusu dikkat çekti. Köy meydaninda toplanan gençlere hitap eden Eşbaşkan Adayı Caziye Duman; Ak sakallı büyüklerimizin duaları ve Gençlerimizin bu coşkularıyla 31 Mart seçimlerini kazanacaklarını söyledi. 31 Mart seçimlerinde gençlerin coşkusunun sandığı yansıyacağını kaydeden Eş Başkan adayı Şahbettin Bilmez ise; Sarayı 31 martta tekrar baharın renkleriyle şenlendireceklerini soyledi. Yapılan konuşmaların ardından mahallede bulunan hasta ve yaşlılar ziyaret edildi.

ERCİŞ

Erciş Belediye Eş Başkanların esnaf ziyaretleri devam ediyor

HDP Erciş Belediye Eş Başkan adayları Yıldız Çetin ve Mahmut Pala, Erciş Sanayi Sitesi esnafını ziyaret etti.Sanayi sitesi esnafını tek ziyaret eden eş başkanlar, esnafın sorunlarını dinledi. Sanayi Sitesi esnafı, birçok sorunu olduğun belirten esnaf, HDP Erciş Belediye Eş Başkan Diba Keskin ve Abdurrahman Çağan döneminde ilk defa hizmet gördüklerini söyledi. Kayyumla birlikte sanayi sitesinde çöplerin toplanmadığı ve altyapı sorunun oluştuğunu belirtti

HDP Erciş Belediye Eş Başkanları Yıldız Çetin ve Mahmut Pala ise, seçimden sonra esnafla bir araya geleceklerini ve sorunları birlikte çözeklerini söyledi.

ÇALDIRAN

Çaldıran Belediye Eş Başkan Adayı Leyla Atsak’ta köy ziyaretlerinde halkla buluştu ve yeni dönemde ortaya koyacakları belediyecilik yönetimine ilişkin bilgi verdi. Halkın sorunlarını ve çözüm önerilerini dinleyen Atsak, halktan 31 Mart’ta sandıklara ve iradelerine sahip çıkmalarını istedi.

BAŞKALE

Van’ın Başkale ilçesinde seçim çalışmalarını sürdüren HDP’nin Eş Başkan Adayları Şengül Polat ve Ercan Acar, Kızılca ve Geçitvermez mahallelerinde halkla bir araya geldi. HDP ve DBP’li yöneticileri halka yoğun ilgi gösterdi. Eş Başkan adayları gittikleri köylerde halkla halaya durdu.İPEKYOLU Van’ın İpekyolu İlçesinde yapılan açılış törenine katılan kitlenin sık sık PKK Lideri Abdullah Öcalan lehine slogan atması üzerine polis ve açılışa katılanlar arasında gerginlikler yaşandı.Ordu Caddesi üzerinde

ÇATAK

Belediye Eş Başkan Adayları Esra Babur ve Murat Bozdemir, Çılga mahallesinde çal kapı ev ziyaretlerinde bulunda ve ailelerle seçimler ve tecrite ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2019, 18:05
YORUM EKLE