Harran Üniversitesi Rektörü : Cumhurbaşkanı Erdoğan'a itaat etmek farzı ayn'dır, ona karşı gelmek haramdır

Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Akit TV'de katıldığı bir programda, "İslami olarak Cumhurbaşkanı'na itaat etmek farzı ayn'dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır." ifadelerini kullandı.

Harran Üniversitesi Rektörü : Cumhurbaşkanı Erdoğan'a itaat etmek farzı ayn'dır, ona karşı gelmek haramdır

VANHABERDAR - Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Akit TV'de katıldığı bir programda, "İslami olarak Cumhurbaşkanı'na itaat etmek farzı ayn'dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik "bağlılık" adı altında yapılan açıklamalara bir yenisi daha eklendi. Akit TV'de yayınlanan "Pazar Manşeti" programına konuk olan Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan Taşaltın, Cumhurbaşkanı'na ilişkin ilginç açıklamalarda bulundu.

"ERDOĞAN'A İTAAT ETMEK FARZDIR"

Rektör Ramazan Taşaltın, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a itaat etmek farzdır dedi. Taşaltın, Erdoğan'a karşı çıkmanın ise savaştan kaçmak olduğu ve haram sayılacağı yönünde açıklamalarda bulundu.

"CUMHURBAŞKANINA KARŞI GELMEK HARAMDIR"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı sistemine geçişten önce FETÖ ile mücadelede yalnız kaldığını belirten Ramazan Taşaltın, "Elbette yalnız FETÖ ile mücadelede yalnızdı. Şu anda başkanlık sistemine gittiğimiz dönemde çok daha yetkili durumda Cumhurbaşkanımız… İslami olarak Cumhurbaşkanı'na itaat etmek farzı ayn'dır. Karşı gelmek de harpten kaçmak manasına gelir haramdır. Biz itaat ediyoruz Cumhurbaşkanımızdır" dedi.

YORUM EKLE