Gülaçar'a, Ahmet Arif'in '33 Kurşun' şiiriyle yanıt verdiler

Özalp Eş Başkan Adayları : Gülaçar’ın hevesi bir kez daha kursağında kalacak

Gülaçar'a, Ahmet Arif'in '33 Kurşun' şiiriyle yanıt verdiler

AKP Van Milletvekili ve MYK Üyesi Osman Nuri Gülaçar’ın ‘Özalp’ı kazanacağız. Özalp’ı kazanırsak Van’ın tüm belediyelerini kazanırız” şeklinde ki açıklamasına HDP Özalp Eş Başkan Adaylarından yanıt geldi. Almaç ve Örenci, “ Gülaçar, bu rüyayı 2014’te de görmüştü. Gülaçar, Özalp’ı kazanmayı ancak rüyasında görür” açıklamasında bulundu.

AKP Van İl toplantısında konuşan AKP Van Milletvekili ve MYK Üyesi Osman Nuri Gülaçar’ın, Özalp ilçesi ilgili açıklamalara bir tepki de HDP Özalp Eş Başkan Adayları Yakup Almaç ve Dilan Örenci’den geldi.

Almaç ve Örenci tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi :

AKP toplantısında bir konuşan AKP MYK Üyesi Osman Nuri Gülaçar’ın ‘Özalp’ı alırsak, Van’ın tüm belediyelerini alırız’ şeklinde ki açıklamaları ile Özalp ilçesini seçim stratejisinin merkezine koyması oldukça manidardır.

33 Kurşun katliamından bu yana Özalp halkını sistemin içine çekemeyen egemen anlayış, bugün yapılan açıklama ile bir kez daha Özalp’a ilişkin özel bir politika yürütüleceğine dair işaret vermiştir.

Önümüzde ki yerel seçimlerde bir kez daha göreceğiz… Özalp ilçemizle ilgili rüyalar gören Osman Nuri Gülaçar, Özalp Belediyesini kazanmayı ancak ve ancak rüyasında görebilir. Böyle bir arayışta olanlar siyaset yaptıkları coğrafyanın tarihsel ve kültürel mirasının bilincinden yoksun, günü birlik, çıkar kavgaları içinde kendilerini kurtarmanın peşinde olabilir ama ancak bunun Özalp halkında asla bir karşılığı yoktur.

İlçemiz Özalp, 33 kurşunun torunlarının teke tek dövüşte (demokratik seçim) yenilmediği bir özgürlük ve barış diyarıdır. Özalp halkı, cellatlarına ve katillerine dün müsaade etmediği gibi bugün de müsaade etmeyecektir. Bizim Özalp Belediyesini kazanmak gibi bir sorunumuz olmadığı için Sayın Gülaçar gibi ‘Özalp’ı kazanacağız’ şeklinde açıklamalar yapmaya gerek duymuyoruz. Biz sadece 31 Mart’ta halkımızın olan ancak 2016 yılında gasp edilen belediyeyi geri alacağız o kadar!

Özalp’ı zaten üç yıldır kayyumlarla yöneten Gülaçar, ‘Özalp bizim dokunuşlarımızla değişecek’ şeklinde açıklamalar yapıyor. Kayyum yönetimini ve yolsuzluklarını sahiplenmeyen Gülaçar, Takva ve Türkmenoğlu ‘Şeytan üçgeni’ bizzat bütün ilçelerimizi kayyumlarla tahrip etmiş, kadın elinin değdiği kurumlarımızı erkek egemen zihniyetin tekeline koymuş ve yolsuzluk ve ağır borç yüküyle halkımızın geleceğine bir kez daha ipotek koymuştur. Bu kadar borç ve yıkım ile belediyeleri kazansanız dahi, hangi gençliğe hangi iş imkanını sağlayacaksınız.

Sayın Gülaçar, belediyeleri yönetmeyi, mecliste boy göstermek ile karıştırıyor.

Güneşin doğduğu ilçe olan Özalp, ampul ışığına asla umut bağlamadı ve bağlamayacak. Özalp halkı 1 Nisan’da yeni bir güneşin doğuşunu hep birlikte izleyecek.

Gülaçar ancak ve ancak 23 Nisan bayramında halkımızdan izin alabilirse, 2 dakikalığına koltuğa oturabilir aksi durumda zaten o koltukta oturmalarının imkanı yoktur. Gülaçar, Takva ve Türkmenoğlu şeytan üçgeninin hevesi bir kez daha kursağında kalacak, diyoruz ve onlara Ahmet Arif’in 33 kurşun şiirinden bir dize ile yanıt veriyoruz. Gülaçar ve avanesine çağrımız 33 Kurşun katliamını bilmeden Özalp halkı hakkında açıklama yapmamalarıdır.

Yiğit inkar gelinmez/Teke tek dövüşte yenilmediler/ Bin yıllardan bu yan bura uşağı/Gel haberi nereden gerek/Turna sürüsü değil bu /Gökte yıldız burcu değil/Otuz üç Kurşunlu yürek/Otuz üç kan pınarı

YORUM EKLE