Görevden alınan muhtarlar : Bizi ancak halk görevden alır!

Yerel seçimlere kısa bir süre kala 259 muhtar İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alındı.  Van'dada 27 muhtarın görevine son verildi. 

Görevden alınan muhtarlar : Bizi ancak halk görevden alır!

VANHABERDAR - Yerel seçimlere kısa bir süre kala 259 muhtar İçişleri Bakanlığı tarafından görevden alındı.  Van'dada 27 muhtarın görevine son verildi.  

İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz günlerde Van'ın Edremit İlçesine bağlı Şabaniye Mahallesi Muhtarı Çetin Bilir'i, Süphan Mahallesi Muhtarı Ayhan Komi'yi ve Esentepe Mahalle Muhtarı Ahmet Nanto’yu görevden aldığını açıklamıştı.

BİLİR : 24 HAZİRAN'DAN SONRA TOPLANTILARA ÇAĞRILMADIK

Süphan Mahallesi Muhtarı Çetin Bilir, neden görevden alındıklarına dair kendilerine henüz yazılı bir tebligat ulaşmadığını söyledi. Bilir, "Bizler halkımızın oylarıyla seçilmiş insanlarız. Bu yaptıklarına rağmen  Mart 2019'da  bir daha halkımızın karşısına aday olarak çıkacağız. Biz normal görevimizi yürüten muhtarlardık. Biz bir gün, 1 saat bile olsa inandığımız değerlerden taviz vermeyeceğiz" ifadelerini kullandı.

KOMİ: HDP'YE YÜKSEK OY ÇIKMASINDAN BİZİ SORUMLU TUTTULAR

Görevden alınmalarına rağmen halkın kendilerine sahip çıktığını ve çözüm bekleyen sorunlar için kendilerine başvurduğunu söyleyen Süphan Mahalle Muhtarı Ayhan Komi, Mart 2019 seçimlerinde yeniden aday olacağını belirterek, "Görevden alınmamız halkımızı çok üzdü. Halkımız seçimle gelenin seçimle gitmesini istiyor. Bizler de hukuki olarak gerekli başvurularımızı yaptık. Bizler haksızlığa uğradık.. 24 Haziran’dan sonra mahallemize tek bir çivi bile çakmadılar.bizi göreve getirmedi ki onlar alsın. Biz halkın içindeyiz" diye konuştu.

NANTO: KARDEŞLERİMİN SİYASİ GÖRÜŞLERİNİ BAHANE ETTİLER

Görevden alınmalarına ilişkin kendilerine resmi bir gerekçe söylenmediğini belirten Esentepe Mahallesi Muhtarı Ahmat Nanto ise şunları söyledi: "Resmi bir gerekçe söylemediler ama kardeşlerimin siyasi düşüncelerini bahane ettiklerini biliyorum. Bizler 8 kardeşiz ve herkes kendi fikrinde özgürdür. Ancak onlar bunu bir suç olarak gördüler. Önümüzdeki seçimlerde yeniden aday olacağız. Bu başlı başına bir haksızlık. Ortada bir suç yokken görevden alındık. Bu bize oy veren insanlara karşı da saygısızlık"

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 13:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
SERHAT BİLİR
SERHAT BİLİR - 3 ay Önce

TAM YERİNDE BİR KARAR İÇİ İŞLERİ BAKANIMIZI TEBRİK EDERİZ ....