Gevaş'ı ilk defa bir kadın yönetecek

İlçe esnafını  ziyaret eden Gevaş'ın  HDP'li eş başkan adayları: "İlçenin üzerindeki ölü toprağı kaldıracağız" dedi.    

Gevaş'ı ilk defa bir kadın yönetecek

 Van’ın Gevaş  Belediyesi eş başkan adayları Veysi Şeker ve Melek Arapoğlu, HDP Gevaş  İlçe Eş Başkanı Ali Sümer  ile birlikte esnafı ziyaret etti.


Seçim çalışmaları kapsamında  yapılan ziyarette, eş başkanlar esnaflar tarafından ilgiyle karşılandı. Burada vatandaşlarla bir araya gelen eş başkan adayları , esnafın sorunları  hakkında görüş alışverişinde bulundu. 

''Üreterek ilçenin üzerindeki ölü toprağı kaldıracağız'' 

Ziyaret esnasında  konuşan eş başkan adayı Veysi Şeker, ilçeyi 17 yıldır yönetenlerin ilçedeki en asgari hizmetleri dahi yapmadıklarını aktardı. '' İlçemiz turzimden tarıma,arıcılıktan Kültürel boyuta kadar birçok yönde marka değeri olabilecek zenginlikte. Ancak bu yönlerin geliştirilmesi bir yana yol su gibi asgari hizmetler dahi yapılmamış. Yapılmayan bu hizmetlere karşılık devasa borçla yüzyüze bırakılmış belediye. İşte HDP belediyeciliği bu anlamda üreten bir politika izleyip üretimi esas alarak ilçenin üzerindeki ölü toprağı ayacağız. '' şeklinde konuşan Şeker, 31 Mart'ta halkın kendi iradesini halkçı ve şeffaf anlayıştan yana kullanacağını söyledi.

'' Gevaş'ı bir kadın ve bir erkek yönetecek '' 

Daha sonra konuşan eş başkan adayı Melek Arapoğlu ise eş başkanlık sisetmine dikkat çekti. Arapoğlu, '' Gevaş'ı artık bir erkek ve bir kadın yönetecek. Bu hem  toplumsal ve kamu alanlarında kadın temsiliyetini  sağlamak hem de yönetimde tekçiliğin önüne geçmek için hayati öneme sahip. Bu anlamda kadına dönük hizmet ve çalışmalarımızla ilçeye kadının renginin hakim kılınmasını sağlayacağız. '' dedi. Arapoğlu,  halkın yararına bir politika izleyeceklerini ve 31 Mart'ta göreve geldikten sonra HDP belediyeciliğinin ilçede kalıcı hale getireceklerinin belirtti. 

Ziyaret, esnafın sorun ve taleplerini dile getirmesinin ardından sona erdi.

YORUM EKLE