Eş Başkan adayları halkı ve Meslek Odalarını ziyaret etti

HDP Van Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayları Bedia Özgökçe Ertan ve Mustafa Avcı, seçim çalışmaları kapsamında bazı meslek odalarını ziyaret ederken, sokakta halkla buluştu ve sorunlarını dinledi.

Eş Başkan adayları halkı ve Meslek Odalarını ziyaret etti

Türkiye Ziraat Odası birliği Edremit Tuşba ve İpekyolu yönetim kurulu ve SMMO Serbest Muhasebeciler Mali Müşavir odasını ziyaret etti. Ziraat Odası’na yapılan ziyarette çiftçilerin sorunları ve Van'daki tarımsal sorunlar ve tarım projeleri üzerine görüş değerlendirmesinde bulunuldu.

Özgökçe ve Avcı, İpekyolu Belediye Başkan adayları Şehzade Kurt ve Azim Yacan ile birlikte ilk olarak Ziraat Odası’nı ziyaret etti. Ziyaret sırasında konuşan Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Bedia Özgökçe, bir zamanlar hayvancılığın ve tarımın merkezi durumunda olan Van’da bu durumun AKP politikaları ile sona erdiğini ifade etti. Gençlerin işsiz oldukları için batı illerine çalışmaya geldiğini ancak inşaatlarda düşerek yaşamlarını yitirdiğini aktaran Özgökçe, “ Bunun için çözüm yollarını zorlamalıyız. Halklarımız bunu hakketmiyor. 31 Mart’tan sonra tüm sorunların çözümü için çalışacağız ve başaracağız.” Diye konuştu.

Ziraat Odası Başkanı Hasan Özgökçe’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Ziraat Odası’nın ardından (SMMMO) Serbest Mali Müşavirler Muhasebeciler Odası Başkanı İbrahim Şahin’i ziyaret eden Özgökçe, Avcı ve beraberinde ki heyet, burada Türkiye’nin içinde bulunduğu ekonomik krize dikkat çekerken, SMMMO Başkanı İbrahim Şahin’de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Meslek odaları ziyaretlerinin ardından seçim çalışmalarını Van sokaklarında gezerek sürdüren Eşbaşkan Adayı Mustafa Avcı halkın sorunlarını yerinde dinledi. Feqiyê Teyran parkında geçimlerini ayakkabı boyacılığı yaparak sağlayan yurttaşları ziyaret ederek sorunları ve taleplerini dinleyen Avcı, Kışın zor şartlar altında işlerini yapmaya çalışan ve Şen boyacılar olarak bilinen ayakkabı boyacıların her zaman yanında olduklarını söyledi. Avcı''Türkiye'de ekonomik olarak yaşanan daralma ile birçok insan işinden olduğunu, kiminin ise evine ekmek götürmek için zor koşullar altında çalışıyor. Van'da birçok genç insanımız iş bulma noktasında büyük zorluklar yaşıyor. İş bulamayan gençler psikolojik sorunlar yaşıyor ve maalesef bu durum kimi zaman intiharlarla sonuçlanıyor.” İfadelerini kullandı.

Şen Boyacılarını taleplerini dinleyen Eş başkan Adayı Avcı kışın bu açık yerde sabahtan akşama kadar -10 altında işlerini yapmaya çalışan Şen boyacıları unutmayacaklarını onlar için gerekli koşulların hazırlanacağının sözünü verdi.

Avcı, ardından Tuşba Seçim bürosunu ziyaret ederek halk ile bir araya geldi.Tuşba ilçesinin Vali Mithat Bey mahallesinde bulunan seçim bürosuna gelen Van Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayı Mustafa Avcı burada büyük bir ilgi ile karşılandı. Tüm engellemelere ve baskılara rağmen halkın seçim bürolarına ilgisinin 31 mart yerel seçim sonuçlarının şimdiden belirttiğini söyledi.

Eş başkan Adayı Avcı kayyum politikalarına ve kayyumların yaptıkları yolsuzlukları halk ile paylaştı. AKP'nin kayyum politikası elinde patladı. Kayyumlar halka hizmet yerine kendi yandaşlarına çalıştığını ve büyük yolsuzluklar yaptıklarını tespit ettiklerini ilerki günlerde bu verileri kamuoyuna açıklayacaklarını ifade etti. Sadece kayyumların Van Büyükşehir Belediyesine 1 Katrilyon 350 trilyon borç bıraktıklarını ve belediye ait birçok gayri menkulün yandaşlarına peşkeş çekildiğini belirtti.

Kayyumların belediye binalarını bir Kalekol yapmaktan öteye geçemediklerini aktardı. Burada Büyük Belediyesi olarak 31 Mart'tan sonra onların yarattığı tahribatı temizleyeceklerini halk belediyeciliğinin gereği olarak hizmette ayrım yapmadan her şekilde çalışacaklarını dile getirdi. Kayyumların kentteki kötü imajı Van halkı ile beraber temizleyeceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 15:42
YORUM EKLE