Eş Başkan Adayı Avcı, Saray'da halkla buluştu

vanhaberdar, eş,başkan, avcı,saray,

Eş Başkan Adayı Avcı, Saray'da halkla buluştu

Van Büyükşehir Belediye başkan adayı Mustafa Avcı seçim çalışmalarını halk buluşmalarıyla sürdürüyor. Avcı, Saray’da halka hitap etti.

SARAY

Eş Başkan Adayı Avcı Saray’da konuştu :

Van Büyükşehir belediye eş başkanı Mustafa Avcı seçim çalışmalarına Saray ilçesinde devam etti. Çalışmalara Van Büyükşehir belediye eş başkanı adayı Mustafa Avcı, Divan Üyesi Mukaddes Karakoç, Saray Belediye eş başkan adayları Caziye Duman, Şahabettin Bilmez ve beraberinde kanaat önderleri katıldı.Program kapsamında Saray’da halk ile buluşan Eş başkan adayı Mustafa Avcı Saray ilçe merkezi girişinde kitlesel bir şekilde karşılandı.

Avcı’yı karşılayan konvoySaray ilçe merkezinde tur attı.İlçe merkezinde halkın yoğun ilgisiyle karşılanan eş başkanlar ilk olarak Örenburç’ta (Satmanıs) bir taziye ziyaretinde bulundu.

Eş başkan adayları taziye ziyaretinin ardından Beyaslan (Şerefxane) köyünde düzenlenen halk buluşmasına katıldı.Yoğun katılım olduğu buluşmada Mustafa Avcı ve Caziye Duman halka hitap etti.

Avcı konuşmasında, ’Saray halkının karşılaması 31 Mart’ın zaferidir. Köylerde artan baskı ve engellemeye rağmen bu tablo çok anlamlı. Saray halkı ‘biz buradayız ve irademize sahip çıkacağız’ diyor. Biz şunu diyoruz bu halk olduğu sürece bizim kazanamayacağımız seçim yok. Van ve ilçelerinde AKP’nin güvenlik gerekçelerini bahane ederek uyguladığı politikalar halkımızı ekonomik olarak geri götürdü. Tarım ve hayvancılık bu bölgelerde birinci durumda iken şimdi bunlar bitme noktasına gelmiş. İnsanlar topraklarından göç ederek inşaat işçisi olarak ya da mevsimlik işçi olarak batı illerine gidiyor. AKP’nin göç ettirmeye yönelik geliştirdiği bu politikalara yönelik bizler 31 Mart’ta dur diyeceğiz. Açıkladığımız bu projeler ile halkımızın tarımsal ve hayvancılık faaliyetleri başta olmak üzere insanları topraklarını terk etmemesi için her türlü belediye imkânlarını kendilerine sunacağız’’.dedi.

Mustafa Avcı konuşmasının ardından Eş başkan adayı Caziye Duman konuştu.Duman, açlık grevlerine değinerek ‘’Burada Leyla Güven’in anlamlı mücadelesini ve direnişinin 128’inci gününde selamlıyorum’ ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından Bakışık(Avzerk) köyüne konvoy şeklinde ziyaret edildi. Köy programların ardından eş başkan adayları seçim bürosunu ziyaret ederek. Seçim bürosunda bulunan halk ile bir araya geldi.

GEVAŞ

Gevaş'ta eş başkan adayların esnaf ve kurum ziyaretleri sürüyor

HDP li Gevaş belediyesi eş başkan adayları Veysi Şeker ve Melek Arapoğlu ilçedeki esnaf ve kurum ziyaretlerine bugün de devam etti.Ziyaret esnasında Gevaş'ta rantçı değil toplumcu bir belediyeciliğe ihtiyac olduğunu belirten eş başkanlara esnafın ilgisi yoğun oldu.

Eş başkan adayları personelin sorun ve taleplerini dinledi.31 Marttan sonra kapalı kapılar ardından değil şeffaf ve emeğe dayanarak ilçeye beraber hizmet edeceklerini belirten eş başkanlar ilgilerinden dolayı çalışanlara teşekkür etti.

BAŞKALE

Van Milletvekilimiz Muazzez Orhan, DTK Başkanlık Divanı Üyesi Fikret Doğan, Belediye Eş Başkan Adayları Şengül Polat, Erkan Acar ilçeye bağlı Hespıstan, Herisan, Arek ve Baz köylerinde halkla buluştu. Köylerde halka hitap eden HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan, halkı sandıklarına ve iradesine sahip çıkmaya çağırdı.

ÖZALP 

Özalp Belediye Eş Başkan Adayları Dilan Örenci ve Yakup Almaç'ta esnaf ziyareti yaptı ve seçimlere ilişkin görüş alışverişinde bulundu.

YORUM EKLE