Erdoğan : Kim nerede yaşıyorsa orada oy kullansın

Ankara'da düzenlenen Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuyan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan memleketinde oy kullanmak için ikametini taşıyanları uyardı.

Erdoğan : Kim nerede yaşıyorsa orada oy kullansın

VANHABERDAR - Ankara'da düzenlenen Yerel Yönetimler Sempozyumu'nda konuyan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan memleketinde oy kullanmak için ikametini taşıyanları uyardı.

İÇİŞLERİ HAREKETE GEÇECEK

İçişleri Bakanlığı'nın bundan sonra konunun takipçisi olacağını dile getiren Erdoğan "Böyle şey olmaz. Bindirilmiş kıtalarla seçim yapılmaz. Kim nerede yaşıyorsa orada oy kullansın" ifadesini kullandı.

Erdoğan konu ile ilgili şunları söyledi:

Belediyeler tarafından verilen hizmetler, merkezi yönetimin tamamlayıcısı konumundadır. Yerleşim birimlerimizin ihtiyaçlarına göre şekillenebilmektedir. Ülkemizde demokrasinin gelişmesinde mahalli idarelerin tarihi fonksiyonudur. Demokrasimizin adeta laboratuvarı gibidir. Fakat, özellikle de burada şehircilik veya şehirler arası göçler, ilçeler, beldeler... Bizim beldede bizim amcaoğlunun, filancanın kazanması lazım. Ankara'dan, İstanbul'dan göç yapalım. Böyle bir şey olamaz. Bu işgalin farklı türüdür. Biz bunu İçişleri Bakanlığımızla yakın takibe alacağız. Bunun adı demokrasi değildir. Bindirilmiş kıtalarla seçim kazanalım, olmaz böyle bir şey. Böyle bir yanlış üzerine ne belediyecilik, ne demokrasiyi yakıştıramayız. Kararlılığımızı unutmadığımızı ifade etmek istiyorum.

YORUM EKLE