Erdoğan, Diyarbakır'dan seslendi : Kendine başka devlet arayanlar onurunu kaybetmeye mahkum oluyor

iyarbakır Stadyumu'nda vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Buradan tüm Diyarbakır’a sesleniyorum. Bu ülkede etnik ayrımcılık yapan karşısında önce bizi bulur. Bölge ayrımcılığı yapan, şehir ayrımcılığı yapan karşısında önce bizi bulur. Bu bölgede herhangi bir kişiye, inancından, kültüründen dolayı ayrımcılık yapan önce karşısında bizi bulur" dedi.

Erdoğan, Diyarbakır'dan seslendi : Kendine başka devlet arayanlar onurunu kaybetmeye mahkum oluyor

VANHABERDAR - Diyarbakır Stadyumu'nda vatandaşlara seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Buradan tüm Diyarbakır’a sesleniyorum. Bu ülkede etnik ayrımcılık yapan karşısında önce bizi bulur. Bölge ayrımcılığı yapan, şehir ayrımcılığı yapan karşısında önce bizi bulur. Bu bölgede herhangi bir kişiye, inancından, kültüründen dolayı ayrımcılık yapan önce karşısında bizi bulur" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Diyarbakır’da stadyumunun açılışı ve Ziraat Diyarbakır Gençlik Festivali Kapanış Töreni ile Ünlüler Karması Maçı Başlama Vuruşu programına katıldı.

Erdoğan burada yaptığı konuşmada, “Kendine başka kimlik arayan, kendine başka devlet arayan, yakın tarihte pek çok örneğini gördüğümüz gibi evini de yurdunu da ailesine de onurunu da kaybetmeye mahkum oluyor” diye konuştu.

Erdoğan konuşmasında şunlara yer verdi:

HAİN EMELLERLE HALKA HİZMET EDİLEMEZ: 

Biz, Diyarbakır’ı istismar etmek için değil imar etmek, geliştirmek, yükseltmek, huzura ve refaha kavuşturmak için çalışıyoruz. Türkiye bugün hem kendini savunmanın hem de geleceği inşa etmenin çabası içindedir. Hamdolsun her iki konuda da çok önemli mesafe katettik. Bölgemiz üzerinde hain emelleri olanların maşalığını yaparak bu halka hizmet edilemez.

HAKLA HİZMET EDİLEMEZ: Diyarbakır’da çukurlar kazarak ülkemizin geleceğini oraya gömmek istediler. Adı ve iddiası ne olursa olsun, tüm terör örgütlerinin ipinin ucu aynı yere çıkar. Kürt kardeşlerimizin adını istismar ederek bu millete savaş açanların gerisindeki silüet aynıdır. Bölgemiz üzerinde hain emelleri olanların maşalığını yaparak bu halka hizmet edilemez.

Diyarbakır Stadyumu’nun açılışı vesilesiyle ünlüler maçında forma giyecek olan Erdoğan’a başlama vuruşunu yapma görevi de düştü.

YORUM EKLE