Erdoğan: CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve HDP; bunlar dörtlü çete

'O patatesçilere domatesçilere bibercilere sesleniyoruım o bir tane merminin bedelinin ne olduğunu biliyor musun sen?'

Erdoğan: CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve HDP; bunlar dörtlü çete

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Aydın’da yerel seçimler kapsamında konuşutu. Erdoğan, “Domatese, bibere sarılmış durumdalar. Bunları konuşarak oy toplayacaklarını sanıyorlar. Ben buradan patlıcancılara, bibercilere, patatesçilere sesleniyorum: Siz bir merminin fiyatını biliyor musunuz?” dedi. Aydın'da konuşan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle: 

'BUNLAR DÖRTLÜ ÇETE'

Yıkım ekibi yine ellerini ovuşturmaya başladı. Her seçimde armut piş ağzıma düş misali ülkenin yönetinin kendi ellerine verilmesini beklerler. Şimdi yine aynı hevesle kıvranıyorlar. Bunun için CHP'ye PKK'nın güdümündeki partiye onlarla güya milliyetçilik iddiasındaki bir başka partiye kadar hepsi bir araya gelebiliyor. CHP terör örgüti ile terör örgütünün siyasi temsilcileriyle yürüyor. Onun yanında İYİ Parti. Öbür tarafta bir de Saadet Partisi. HDP. Bunlar dörtlü çete. Beraber yürüyorlar. Biz gerçeği söylüyoruz. Siz de ittifaksınız diyorlar bizim ki Cumhur İttifakı. Biz 15 Temmuz darbe girişiminin karşısında el ele verdik. Yenikapı ruhu orada birleştik.

CUMHUR İTTİFAKI İLE YÜRÜYORUZ

CHP, terör örgütüyle, terör örgütünün siyasi temsilcisiyle yürüyor. Yanında da İyi Parti ve Saadet Partisi var. Bizimki Cumhur İttifakı. Biz 15 Temmuz darbe girişimi karşısında el ele verdik. Biz kurduğumuz Cumhur İttifakı ile yürüyoruz. Bunlar sanıyor ki meydan kendilerine kalacak. Domatese, bibere sarılmış durumdalar. Bunları konuşarak oy toplayacaklarını sanıyorlar. Ben buradan patlıcancılara, bibercilere, patatesçilere sesleniyorum: Siz bir merminin fiyatını biliyor musunuz?

KRİZ DUASINA ÇIKIYORLAR

Modern bir Türkiye’yi inşa ediyoruz. Bunlar da kriz duasına çıkıyorlar. Türkiye ekonomisinin sıkıntılarının çözümüne katkı vermek yerine adeta ülkenin batması için kriz duasına çıkıyorlar. Fırsat bulup ipleri ellerine geçirirlerse, züccaciye dükkanına girmiş fil misali her şeyi kırıp dökecekler, eski Türkiye’yi hortlatacaklar. Önümüzdeki dönemde tevazu, samimiyet ve gayretle belediyecilikte yeni bir ufuk açıyoruz.

DERSLERİNİ VERMEYECEK MİSİNİZ?

Ey CHP’ye gönül vermiş kardeşim, biz Kandil’i başlarına yıkmaya çalışırken, terör ağlarından icazetli seçim ittifakı kuranlara 31 Mart’ta derslerini vermeyecek misin? Terör örgütleriyle kol kola giren bu parti artık Gazi Mustafa Kemal’in partisi değildir. CHP’nin adındaki halk ifadesi, milletin isminin gasbedilmiş halinden başka bir şey değildir. Bu parti sadece Kılıçdaroğlu ve avanesinin partisidir. Sizi taban tabana uymayan partilere oy vermeye mecbur bırakanlara dersi vermeyecek misiniz? Şimdi diyorlar ki sizin de ittifakınız var. Biz ittifakı 15 Temmuz Darbe Girişimi sırasında darbecilere karşı omuz omuza mücadele verdiğimiz kardeşlerimizle kurduk.

KARTAL'DA ÇÖKEN BİNA

İstanbul Kartal'da bina çöktü fakat bu bina ruhsatsız, iskanı yok. 3 kat diye başladılar 8 kat, yan taraf 10 kat. Hepsinin yıkılma tehlikesi var. 17 vatandaşım burada şehit oldu 14 tanesi yaralı olarak çıktı. Şu anda birkaç kişi daha enkazın altında var. Eğer kentsel dönüşüm olsaydı, bunlar planlı olsaydı, kaçak yapılaşma olmasaydı başımıza bunlar gelir miydi? Artık bizim sabrımız taştı bunlara sabredecek halimiz yok. AK Parti'li belediyeler başta olmak üzere Çevre Şehircilik Bakanlığımız ile birlikte yoğun çalışmaya gireceğiz. Enkaz kaldırıldıktan sonra bakanlarımızla bir araya gelecek nasıl bir eylem yapacağız buna göre de adımlarımızı atacağız ama bunlar kararlı adım olacak. 8 evladım var, bana 8 daire lazım diyor. Evimin ederi nedir bunu sormuyor.'' 

YORUM EKLE