Erciş’te halk toplantısı ve esnaf ziyareti

HDP Erciş Belediye Eş Başkan adayları Yıldız Çetin ve Mahmut Pala,seçim çalışması kapsamında ilk halk toplantısı gerçekleştirdi. Halk toplantısında kadın yoğun ilgi gösterdi.

Erciş’te halk toplantısı ve esnaf ziyareti

Halkın büyük destek verdiği HDP adayları Çetin ve Pala, kent merkezinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Seçim çalışmaları kapsamında Van yolu caddesinde esnaf ve yurttaşlarla bir araya gelen Erciş Belediyesi Eşbaşkan Adayları Yıldız Çetin ve Mahmut Pala esnafları tek tek dolaşarak sorun ve sıkıntılarını dinledi. Erciş Belediyesi Eş Başkan adayı Yıldız Çetin, esnaf ziyareti sırasında kısa bir konuşma yaptı.

Depremin üzerinde 8 yıl geçmesine rağmen halen izlerinin durduğunu, sorunların ise çözüme kavuşmadığını dile getiren Erciş Belediyesi Eş Başkan adayı Yıldız Çetin, “31 Mart yerel seçimlerinden sonra halkımızla esnaflarımızla şimdi olduğu gibi seçim sonrası da bir araya gelerek önerilerini aldıktan sonra inşallah en kısa sürede bu sorunların üstesinden gelip daha güzel, daha yaşanabilir bir ilçe haline Erciş’i getireceğiz” dedi.

Esnaf ziyaretinde konuşan Eş Başkan adayı Mahmut Pala, ise 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Yerel seçimlerinde Erciş halkıyla birlikte belediyeyi yöneteceklerini ve halkı ötekileştirmeden kucaklayacaklarını söyledi.

Daha sonra HDP Erciş Belediye Eş Başkan adayları Yıldız Çetin ve Mahmut Pala, seçim çalışmaları kapsamında halkla bir ara geldi. Gerçekleşen halk toplantısında kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

Ziyareti sırasında kadınlarla sohbet eden Çetin ve Pala, 'Nasıl bir belediyecilik' çalışması yürüteceklerine ilişkin kadınlara bilgi verdi.

YORUM EKLE