Erciş’te Eşbaşkan Adayları Köylere Çıkartma Yaptı

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Erciş Belediye Eşbaşkan adayları seçim çalışmaları kapsamında  Aşağı Çökek (Ezik), Hacıkaş ve Hocaali mahallelerinde halkla bir araya geldi. Eş Başkan Adayları Çetin ve Pala, “Halkımız 31 Mart seçimlerinde kayyumları gönderecek” dedi.

Erciş’te Eşbaşkan Adayları Köylere Çıkartma YaptıEşbaşkan Adayı Yıldız Çetin, “ilçede halkımıza yönelik yapılan tüm gözaltı ve tutuklamalara rağmen, HDP dimdik ayakta. Çünkü halk partisine sahip çıkıyor ve çıkmaya da devam edeceğini biliyoruz. Partisine sahip çıkan halkımız 31 Mart seçimlerinde kayyumları gönderecek” dedi.

Çetin; Halkın oyları ile seçilen Diba Keskin ve Abdurağman Çağan’ın yerine gaspçı politikalarla kayyım atandı. Diba Keskin yaklaşık 3,5 yıldır hukuksuzca tutuklu bulunmaktadır. Eşbaşkanımıza yapılan bu uygulamayı nefretle kınıyoruz.
Bizler direne direne bu günlere geldik yapılan tutuklamalar, atanan bu kayyımlar, bu gaspçı politikalar hiç bize zaman Kürt halkının üzerinde sonuç alamayacağını bir kez daha halkımız direnerek bugün burada gösterdikleri coşkuyla bir kez daha ortaya koydular.

“Hizmeti bizlere layık görmediler”

Bizlere layık gördükleri şu mahallenin bozuk yollarıdır bizleri hiçbir zaman doğru temelde bir hizmete layık görmediler. Belediyelerimizi gasp ederek kamu arazilerini, araçları sattılar bu halkın malı olan, doğmamış yetimin hakkı olan o belediyeleri gasp ederek kendi yandaşlarına peşkeş çektiler.
Bedeli ne olursa olsun bireysel mağduriyetler yaşatsalar bile biz kendi belediyelerimize, kendi halkımıza sonuna kadar sahip çıkacağız bu halka ait olanı halka vereceğiz. Halkla birlikte halkçı politikamızla, halkçı belediyeciliği esas alarak halkımızla birlikte belediyelerimizi yöneteceğiz.

“HDP bir kadın partisidir”

HDP Halkların Partisidir Türkiye’de her kesimi kapsayan bir partidir,bir kadın partisidir bugün eş başkanlık sitemi dünyada eşi benzeri görülmemiş bir sistemdir hem kadın temsiliyeti, hem de erkek temsiliyeti ama yıllardır bu topraklarda, bu coğrafyada özellikle biz kürt kadınlarını sadece köle bir anlayışa mahkum eden, hiçbir savunma hakkı olmayan, dikkate alınmayan kadınlardık ama bugün ise dünyada direnişimizle , temsiliyetimizle kendimizi dünyaya tanıttık Kürt kadınının öncülüğünde Türkiye Büyük Millet Meclisinde olsun yerel yönetimlerde olsun söz sahibi olduk.

Pala “Erciş’i yeniden inşa edeceğiz”

Çetin’in ardından konuşan Eşbaşkan Adayı Mahmut Pala; 2.5 yıldır kayyımların yönettiği Erciş’te yaşanan olumsuzluklara dikkat çekti. Kayyımların ilçede ve bölgede çözüm üretmek yerine daha fazla sorun ürettiğini belirten Pala” 31 Mart’ta belediyelerimizi yeniden aldığımızda halkımızla birlikte bu ilçeyi yeniden inşa edeceğiz. Yapacağımız her işte alacağımız her kararda bu memleketin kaderini, geleceğini ayrım gözetmeksizin birlik ve beraberlik içinde çözeceğiz dedi.

YORUM EKLE