DBP’li Edremit Belediyesinden Kayyum Atıf Çiçekli'ye yanıt : İftiralarla yolsuzluklarınızın üstünü örtemezsiniz

Edremit Kaymakamı ve Kayyumu Atıf Çiçekli’nin DBP’li Belediye döneminde açılan okuma evini ‘PKK’nın ikna evi’ olduğu şeklinde ki açıklamasına tepki gösteren Edremit Belediye Eş Başkanı Rojbin Çetin,  “ Sayıştay raporlarıyla kanıtlanan ve kamuoyunda gündem olan usulsüzlükleriniz ve yolsuzluklarınızla destan olan kayyum politika ve pratiklerinizi karalamalarla ört bas edemezsiniz” dedi.

DBP’li Edremit Belediyesinden Kayyum Atıf Çiçekli'ye yanıt : İftiralarla yolsuzluklarınızın üstünü örtemezsiniz

VANHABERDAR - Edremit Kaymakamı ve Kayyumu Atıf Çiçekli’nin DBP’li Belediye döneminde açılan okuma evini ‘PKK’nın ikna evi’ olduğu şeklinde ki açıklamasına tepki gösteren Edremit Belediye Eş Başkanı Rojbin Çetin,  “ Sayıştay raporlarıyla kanıtlanan ve kamuoyunda gündem olan usulsüzlükleriniz ve yolsuzluklarınızla destan olan kayyum politika ve pratiklerinizi karalamalarla ört bas edemezsiniz” dedi.

Edremit Kaymakamı-kayyumu Atıf Çiçekli’nin dün bazı basın yayın organlarında DBP’li Belediye döneminde açılan Okuma Evi’ni ‘PKK’nın ikna odası’ olarak açıklamasına ilişkin HDP Edremit İlçe binasında yapılan basın  toplantısına HDP Van İl Eş Başkanları Ümit Dede, Yadişen Karabulak, Milletvekili Muazzez Orhan, Edremit Belediye Eş Başkanı Rojbin Çetin ve STK temsilcileri katıldı.

Basın toplantısında konuşan Edremit Belediye Eş Başkanı Rojbin Çetin,  kayyum Atıf Çiçekli’nin, asıl iddialara dayananan yalan haberlerlerle iftira ve karamalarına bir yenisi eklediğini söyledi. Çiçekli’nin gasp ettiği halkın iradesini zorlama yöntemlerle meşru gösterme çabasıyla bu açıklamaları yaptığını ifade eden Çetin, “ İki gün önce bahse konu ettiği Aşevi, Van Belediyesi döneminde Halk Kütüphanesi olarak açılmış ve faaliyeti itibariyle okul öğrencileri başta olmak üzere halktan tüm kesimin yararlandığı kültür mekanlarından bir tanesi işlevi görmekteydi. Büyükşehir ile belediyemize devredilen kütüphanenin karşısında ilköğretim okulu bulunmaktadır. Öğretmenleri tarafından öğrenciler yönlendirilerek kütüphanenin eğitici kaynaklarından yararlandırılmıştır. Belediye yönetimimiz ihtiyaca binaen üst katı okuma salonu yapmak üzere projelendirmiş ancak açılışı yapılmadan kayyum atanmıştır.” Dedi.

Gaspçı Atıf Çiçekli’nin bu yaptığının ilk iftira ve karalama pratiği olmadığını söyleyen Çetin,  “ Tüm kamuoyu da tanıktır kı hiçbir delil ve ispat ortaya koyamamıştır. İki yil  boyunca bakanlığın özel görevlendirmelerle gönderdiği müfettişler tarafından tüm belediyelerimiz didik didik incelenmiş en ufak bir usulsüzlüğe veya gayri meşru bir duruma rastlanmamıştır. Önce ‘Örgüte finansman’ yaygarası, şimdi de ‘İkna merkezi’ şeklinde iftiralarla bu halkın iradesini ve emeğiyle kurduğu kurumları karalamak kimsenin haddine değildir. Sayıştay raporlarıyla kanıtlanan ve kamuoyunda gündem olan usulsüzleriniz ve yolsuzluklarınızla destan oldunuz ve bu iftiralarla ört bas edemezsiniz. Bizler halkın emanet ettiği temsiliyetin değerini ve emeğini sonuna kadar koruma sözünü verdik. Bu iftira ve karalamalara karşı her platformda halkımızın emeğini ve hakkını savunmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.
Ardından söz alan HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan’da kayyum zihniyetine hakın 31 Mart 2019’de gereken yanıtı vereceğini belirterek, “ Halkımız kendini ve kentini yönetecek güce ve iradeye sahiptir.” Diye konuştu.

YORUM EKLE