" Biz belediyelerimizi kazanacağız. Gerisini Erdoğan düşünsün"

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Van’da seçim çalışmalarını sürdürüyor. Seçim çalışmaları kapsamında halkla bir araya gelen Belediye Eş Başkan Adayları, 31 Mart’ta kazananın Türkiye halkları olacağını söyledi.

" Biz belediyelerimizi kazanacağız. Gerisini Erdoğan düşünsün"

İpekyolu, Özalp, Saray, Çaldıran, Muradiye, Edremit, Gevaş’ta halkla buluşan eş başkan adayları, halka Leyla Güven’in açlık grevi direnişini ve tecriti anlattı.

İPEKYOLU

Halkların Demokratik Partisi (HDP) İpekyolu İlçe Örgütü yaklaşan 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine ilişkin çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında bugün de Karşıyaka Mahallesi’nde seçim bürosunun açılışı gerçekleştirildi.

Seçim bürosunun açılışına Belediye Eş Başkanları Şehzade Kurt, Azim Yacan, DTK Temsilcileri, KJA Aktivistleri, HDP Van Gençlik Meclisi Üyeleri ve halk katıldı.

Burada konuşan İpekyolu Belediye Eş Başkan Adayı Şehzade Kurt,  halkın tecriti kıracağını söyledi. 31 Mart yerel seçimlerinin sıradan bir yerel seçim olarak görülmemesi gerektiğini kaydeden Kurt, önümüzde ki yerel seçimlerin Türkiye’nin dönüm noktası olacağını vurguladı.

Açılış programı, Kurt’un konuşmasının ardından çekilen halaylar ve açılış kurdelesinin kesilmesiyle son buldu.

ÖZALP

Özalp ta seçim çalışmaları son sürat devam ediyor. Özalp Belediye Eşbaşkan adayı Dilan Örenci ve beraberindekiler Özalp a bağlı Hacıkışlak (Hecikışlax), Yarımağıl (Belamıskin), Yukarı Balçıklı (Paçuxliya jor) mahallelerinde seçim çalışmaları kapsamında halkla biraraya geldi. Kapı kapı seçim çalışmalarını yürüten ve halkın yoğun ilgisiyle karşılanan Eşbaşkan adayı Dilan Örenci ve beraberindekiler bu coşkunun 31 Martta zaferle sonuçlanacağı mesajını verdi. 

SARAY

Saray’da iki aile arasında bir süredir devam eden husumet HDP Belediye Eş Başkan Adayları ve İlçe Yöneticilerinin devreye girmesi ile son buldu. Saray’a bağlı Kazlıgöl (xocık) mahallesinde uzun bir ara önce iki aile fertleri arasında çıkan tartışmanın ardından başlayan husumet Saray Belediye Eş Başkan Adaylarının araya girmesi ile son buldu. Barış programında konuşan Eş Başkan Adayı Caziye Duman, “ Bizler bu topraklarda çok acı ve kederler gördük. Onun içindir ki artık bu topraklarda barış rüzgarları esmeli, estirmenin zamanı gelmiştir. Bende sizin bir evladınız, bir bacınız olarak buraya geldim.” Diye konuştu.

Ardından konuşan Eş Başkan Adayı Şahabettin Bilmez ise, kavgayla, çatışmayla zayi olan hayatları hatırlattı. Bilmez, “ İki aile arasında ki sorunu duyuncu sorumluluk bilinciyle hareket ettik ve bu işin barış sonuçlanması için çalıştık. Geldiğimiz şu durum bizi oldukça mutlu etmiştir.” Dedi.

Konuşmaların ardından iki aile mensupları HDP’nin araya girmesinden duydukları memnuniyeti dile getirerek aralarında ki husumete son vererek barıştı.

Duman'ın ardından söz alan Eş Başkan adayı Şahabettin Bilmez ise şunları söyledi : Hiç bir zaman kavgayla yaşam olmaz. Biz bu iki aile arasındaki husumeti duyunca kendi sorunumuz olduğu bilinciyle biran önce barışla sonuçlandırmak istedik" ifadelerini kullandı.

Yapılan konuşmaların ardından iki aile de duydukları memnuniyeti dile getirerek aralarındaki husumete son vererek barıştı.

ÇALDIRAN

Çaldıran ilçesinde yerel seçimler için İncealan (Hevıda) mahallesine giden HDP heyeti kapı kapı dolaşarak tüm mahalleyi ziyaret etti. Yaklaşan yerel seçimler için çalışmalarını devam ettiren Çaldıran Belediye eş başkan adayları Leyla Atsak ve Faruk Demir bu gün İncealan (Hevıda) mahalesinde kapı kapı dolaşarak 31 Mart yerel semimler için destek istedi. Eş Başkanlar sandıkta yapamadıklarını kayyum politikası ile yapanlara halkın gereken cevabı 31Mart günü vereceğini belitti. Köylüler ise, " Biz belediyelerimizi kazanacağız... Sonrasını Erdoğan düşünsün" ifadelerini kullandı.

MURADİYE

HDP'liler Muradiye ilçesinde seçim çalışmalarına yoğun bir şekilde devam ediyor. Muradiye Belediye Eşbaşkan Adayları Leyla Balkan ve Yılmaz Şalan İlçenin 2 bin nufuslu en büyük mahallesi olan Uluşar (Korsot) mahallesinde aile ziyaretlerini sürdürüyor. Kapı kapı dolaşarak mahalleli ile sohbet eden adaylar mahallelilerin taleplerini dinledi. Eşbaşkan adaylarına yoğun ilgi gösterilirken, mahalleliler 31Mart'ta HDP’den yana tercih kullanacaklarını ifade ettiler.

EDREMİT

Edremit Belediye Eş Başkanı Gülcan Kaçmaz ve Medeni Özer'de esnaf ziyaretleri ile seçim çalışmalarını sürdürdü. Esnaf ziyaretleriyle esnafı dinleyen Eş Başkan Adayları ardından caddelerde halkla sohbet etti.

GEVAŞ

HDP Gevaş'taki seçim çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. HDP'li adaylar seçimleri büyük farkla kazanacaklarını dile getiriyor

Yerel seçimlere dönük çalışmalar Gevaş ilçesinde tüm yoğunluğuyla sürüyor. İlçe merkezi ve ücra mahallelerde çalışmalarını hızlandıran HDP 'li adaylar sonuçlar için kendilerinden emin. İlçeye bağlı Bahçelievler ve Karşıyaka Mahallelerinde kadınlarla bir araya gelen eş başkan Adayı Melek Arapoğlu , seçimleri farkla alacaklarını belirttiği konuşmasında 31 Mart tarihinde Gevaş'ın kadın rengiyle filizleneceğini söyledi.

Diğer taraftan ilçeye 30 km uzaklıktaki ücra mahallelerde çalışmalarını sürdüren eş başkan adayı Veysi Şeker ve beraberindeki HDP'liler ise Kuşluk (Texmanıs) mahallesini kapı kapı gezdikten sonra Balaban esnafını ziyaret etti. Burada konuşan Şeker , halkın ilgisinin kendilerini memnun ettiğini söyledi. Halka teşekkür eden Şeker , 31 Mart'tan sonra ilçeyi beraber yöneteceklerini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 17:31
YORUM EKLE