Bahçesaray'da HDP halayı!

Halkların Demokratik Partisi (HDP) 31 Mart seçim çalışmalarını aralıksız bir biçimde sürdürüyor. Bahçesaray’da konuşan Van Büyükşehir Belediye Eşbaşkan adayı Mustafa Avcı, partilerine yönelik saldırıların kendilerini daha da güçlendirdiğini söyledi.

Bahçesaray'da HDP halayı!

HDP Van İl Örgütü seçim çalışmalarını il merkezleri, ilçeler ve mahallelerde halk buluşmalarıyla sürdürüyor. Gittikleri her yerde halkın yoğun ilgisiyle karşılanan Eşbaşkan Adayları, halkın sorunlarını ve çözüm önerilerini dinleyerek 31 Mart’ta sonra sorunları nasıl çözeceklerine dair halk ile bilgi alışverişinde bulunuyor.

Van’da bugün seçim çalışmalarının en önemli ayağını Bahçesaray oluşturdu. Büyükşehir Eş Başkan adayları ve il başkanlarıyla Bahçesaray’a çıkarma yapan HDP burada halkın yoğun ilgisi ile karşılaştı. İlçe de yürüyüş düzenleyen HDP’liler, ardından seçim bürosunun açılışına katıldı. Seçim büro açılışına HDP Van İl Eş Başkanları Yadişen Karabulak, Ümit Dede, DBP İl Eş Başkanları Ayla Tarhan, Ökkeş Kawa, Büyükşehir Belediye Eş Başkan Adayları Bedia Özgökçe Ertan, Mustafa Avcı, DTK Temsilcileri, Bahçesaray Belediye Eş Başkan Adayları Gülistan Önver, Garip Yakut ve halk katıldı.

Seçim bürosunun açılışı sebebiyle burada hlka seslenen HDP İl Eş Başkanı Yadisen Karabulak, kon uşmasına açlık grevlerini selamlayarak başladı. Karabulak, "Leyla güven öncülüğünde başlayan ve tüm cezaevlerineyayılan açlık grevlerini selamlıyorum.Talepleri bu halkın talepleridir. Feqiyê Teyran torunların iradesini hiç kimse gasp edeme. Sizler 31 Mart'ta Kayyımları Ankara yolcu edeceksiniz.Miks Ya ME YE… Zafer bizim olacaktır." Diye konuştu.

Karabulak’ın ardından söz alan HDP Büyükşehir Eş başkan adayı Mustafa Avcı ise şunları söyledi : "Halkımız ilgisiyle, coşkusuyla bir kez daha kararlılığını göstermiştir.31 Mart Van'nin 13 ilçesiyle beraber geri alacağız.HDP uzerinde bize ne kadar saldırmaya çalışalarda bizi barış mücadelemizden asla vazgeçiremeyecekler. Müks halkı 31 Mart'ta iradesine sahip çıkacak, zulümkarlar gidecek halk gelecek."dedi.

Seçim bürosu açılışı kurdelelerin kesilmesi ve kesilen halaylarla son buldu. HDP heyeti ardından kent merkezinde esnaf ziyaretinde bulundu.SARAY

Saray Belediyesi Eşbaşkan adayları Caziye Duman ve Şahabettin Bilmez, ilçeye bağlı Yamanyurt (Amanort) Kazlıgöl (Xocık) ve Çaybağı (Runexar) mahallelerini ziyaret ederek halkla bir araya geldi.

Gittikleri her yerde halkın ilgisiyle karşılanan Eş Başkan Adayları, 31 Mart’ın zaferin tarihi olacağını söyledi. Burada kısa bir konuşmayapan Eşbaşkan adayı Caziye Duman; Halkın iradesi hic bir zaman satılmaz ve parayla alınmaz. Bizler halkın bu coşkusunu, bu memnuniyetini gördüğümüz zaman demek ki yolumuzun ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anlıyoruz.” Diye konuşurken, Eşbaşkan adayı Şahabettin Bilmez ise, “ Halkın bize olan ilgisi ile 31 Mart seçimlerinin sonucu şimdiden ortaya çıkıyor. Bizde ayırt etme dışlanma ötekileştirme yoktur. Bizim anlayışımızda ne olursan ol yinede gel diyoruz. “ ifadelerini kullandı.

İPEKYOLU

İpekyolu Eş Başkan adayı Azim Yacan ise, Eski Meydan Sokak ve Yüzbaşıoğlu Caddesi’nde esnaf ile bir araya gelerek sorunlarını ve çözüm önerilerini dinledi.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 15:51
YORUM EKLE