AKP’nin Gevaş Başkan adayı adaylığına karşı çıkan diğer AKP’lileri hırsızlık ve ihalecilikle suçladı

AKP’nin Gevaş Belediye Başkan Adayı Murat Sezer, kendisinden önce ki AKP Belediyelerini, ihalecilik ve hırsızlıkla suçladı.

AKP’nin Gevaş Başkan adayı adaylığına karşı çıkan diğer AKP’lileri hırsızlık ve ihalecilikle suçladı

AKP’nin Gevaş Belediye Başkan Adayı Murat Sezer, aday olmasına karşı AKP'lileri ihalecilik ve hırsızlıkla suçladı.

AKP’nin 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Van’ın Gevaş İlçesinde aday gösterdiği Murat Sezer, seçim çalışmaları nedeniyle katıldığı bir toplantıda 17 yıldır Gevaş’te Belediyeyi yöneten AKP’liler için ‘hırsız ve ihaleci’ gibi tabirler kullandı.

Murat Sezer’in konuya ilişkin açıklamaları toplantıya katılanlardan biri tarafından görüntülendi. Sezer, toplantıda şunları söylüyor : “ Ben halkını hizmete oy vermeye çağırıyorum, halkımın bu defa projeye oy vereceğini düşünüyorum. Partimin adayı olduğum günden bugüne 4 bir yandan bana saldırıyorlar, Gevaş’ın yağlı ballı kesimi, Gevaş’ın zenginleri bana saldırıyor… İhaleciler, hırsızlar, çeteler bana saldırıyor. Biz belediye başkanı seçildiğimiz vakit onlara giden hortum kesilecek. Bunun çok iyi farkında oldukları için ne edip ne edip Murat Sezer belediye başkanı olmasın dört bir yandan saldırıyorlar.”

Gevaş’ta Belediyeleri 15 yıldır AKP’liler yönetiyor. 2004-2014 yılları arasında Gevaş’ı yöneten AKP’li Başkan Nazmi Sezer, yolsuzluk iddiaları nedeniyle davalık olurken, 2014 seçimlerinden sonra ilçeyi AKP’li Sinan Hakan yönetmişti.

https://www.youtube.com/watch?v=6CIt0ASdKsE&feature=youtu.be

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 12:46
YORUM EKLE