AKP Van İl Örgütü'nde kılıçlar çekildi : Türkmenoğlu ve Takva arasında liste savaşı büyüyor

AKP'de sular durulmuyor. Necdet Takva'nın AKP'den Van Büyükşehir Belediye Başkanı adayı yapılmasının ardından başlayan mırın kırınlar, dün hemen hemen kesinleşen İlçe adaylarının açıklanmasıyla isyana dönüştü.

AKP Van İl Örgütü'nde kılıçlar çekildi : Türkmenoğlu ve Takva arasında liste savaşı büyüyor

AKP'de neler oluyor?

Rant Kavgası büyüyor...

AKP'de sular durulmuyor. Necdet Takva'nın AKP'den Van Büyükşehir Belediye Başkanı adayı yapılmasının ardından başlayan mırın kırınlar, dün hemen hemen kesinleşen İlçe adaylarının açıklanmasıyla isyana dönüştü.

Necdet Takva'yı hala adayı olarak kabul etmeyen ve kerhende olsa Takva'nın etkinliğine katılmak zorunda kalan İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu ile Takva arasında ilçe belediye başkanlarına dair çatışma iyice su yüzüne çıktı.

Hatta bu kavga o kadar derinleşti ki, Takva'nın adaylıktan çekilmek için görüşmelere başladığı bile gelen iddialar arasında.

Türkmenoğlu'nun 'Takva ile kaybederiz' şeklinde ki anti-propagandası nedeniyle Takva'nın son bir kaç gündür evinde çıkmadığı belirtildi.

Gürpınar'da ise AKP açısından durumlar oldukça karışık. Gürpınar'da Hayrullah Tanış'ın aday yapılmasına karşı çıkan 7 aday adayı ortak bir tutanakla Hayrullah Tanış için çalışmayacaklarını açık bir biçimde deklare etti.

AKP'nin yandaş gazetecisi ise yazdığı köşe yazısında AKP içinde yaşanan tartışmaları köşesine taşıdı. Kendisine ait haber sitesinin tamamını AKP İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu'nun iş yerlerine ait reklamlarla donatması ile dikkat çeken yandaş köşe yazarı son yazısında "İşte o an nutkum tutuldu, ruhumu, bedenimi saran tarifi imkânsız olumsuz duygular yaşadım. Nasıl olurda bu kadar önemli bir süreçte böyle bir liste kabul görür, bu listenin altında kimlerin imzası var? Eğer Pazar günü bahse konu listedeki adaylar ilan edilirse yeşermeye başlayan umutlar solmaya mahkûm olacak demektir." cümleleriyle tepkisini dile getirdi.

AKP'liler arasında ki bu kavganın dahada büyümesi bekleniyor. Çünkü, hayatı boyunca gittiği her yerde kendini dayatmış ve kendi çevresini yanı başına konumlandırmış olan Necdet Takva bunu AKP'de yapmak isteyince kendilerine 'Dava adamları' diyen AKP'lilerin sert tepkisiyle karşılaştı. AKP'de geçmişi bulunmayan Necdet Takva daha şimdiden 'Dava adamlarının' hışmına uğramış durumda.

AKP Van İl Örgütünde 'Yolda binenler' ile 'Dava adamları' arasında ki kavganın kazananın olmayacağı kesin. Boşuna kavga ediyorlar çünkü, Van'da HDP'ye karşı zaten seçim kazanmalarının imkanı yok.

Bunu bile bile kavga ediyorlarsa bunun sebebi belediyeler değil, önümüzde ki dönem iktidar partisinden elde etmek istedikleri ranttır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hazım oldağ
Hazım oldağ - 2 ay Önce

Adalet kalkınma Partisi yerel seçimlerinde ki gösterdiği belediye adaylarına 2019 Mart ayında olacak seçimde bun adaylarla kesinlikle bütün ilçelerde kaybetmeye mahkûm olacaktır maalesef Van il başkanı kayhan Türkmen oğlu gösterdiği bu listede bu adaylar kesinlikle Ak parti seçimi kaybedecektir Pelitli Van il başkanı kayhan Türkmen oğlu ak parti düşmanıdır