AKP'nin Van'da seçim çalışmaları sürüyor

AKP'nin Çatak’ın ardından Başkale’ye bağlı Dallı mezrasında da 70 hayali seçmeni kaydettiği iddia edildi.

AKP'nin Van'da seçim çalışmaları sürüyor

VANHABERDAR - Yerel seçimlerin yaklaşması ile birlikte Van'da seçimleri kazanma olasılığı düşük olan AKP’de yeni arayışlar dikkat çekiyor. Daha önce İpekyolu, Edremit ve Tuşba ilçelerine Erzurum, Trabzon ve Giresun’dan hayali seçmen taşıdığı ortaya çıkan AKP son olarak Van merkezden Çatak ilçesinde 2500 seçmen kaydırdığı kamuoyuna yansımıştı.

AKP'nin Çatak’ın ardından Başkale’ye bağlı Dallı mezrasında da 70 hayali seçmeni kaydettiği ortaya çıktı. Çevre köy ve mezraların isimlerini askıya alıp reddeden AKP, bu yöntemle seçmen sayısı ile hayali seçmen arasındaki oranı dengelemeye çalışıyor.

Seçmen değişiklikleri ile yetinmeyen AKP. daha önce ki seçimlerde yaptığı gibi yine "yardım" kolileri dağıtmaya başladı. AKP'nin Süphan Mahallesi ve Van Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Daire Başkanlığı'nın hangarında "yardım depoları" olduğu ortaya çıktı.

Her seçim dönemi kömür ve gıda yardımı dağıtan AKP, PTT'yi bu konuda çok iyi kullanıyor. Van’da PTT’de 15 gündür ‘Hane halkına yardım adı altında’ 15 bin TL ücret dağıtılıyor.  

YORUM EKLE