AKP'li Milletvekili Arvas : "HDP 'Komünal' hayvan gibi yaşam istiyor... Kılıçdaroğlu'nun emeli içki-fuhuş

AKP Van Milletvekili Abdulalat Arvas, seçim konuşmasında HDP’ye hakaretler yağdırdı. Arvas, “ Komünal sistem diyorlar yani hayvan (Garanki) gibi yaşayın diyorlar “ dedi.

AKP'li Milletvekili Arvas : "HDP 'Komünal' hayvan gibi yaşam istiyor... Kılıçdaroğlu'nun emeli içki-fuhuş

AKP Van Milletvekili Abdulahat ARVAS, seçim konuşmasında HDP’ye hakaretler yağdırdı. Arvas, “ Komünal sistem diyorlar yani hayvan (Garanki) gibi yaşayın diyorlar “ dedi.

AKP Van Milletvekili Abdulalat Arvas, seçim çalışmalarını Erciş’te sürdürüyor. Erciş’te 2 gün önce bir aşiretin mensuplarıyla bir araya gelen Aras, burada da çeşitli açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında HDP’ye ve CHP’ye hakaretler yağdıran Aras, Kılıçdaroğlu için ‘İçki-Fuhuş emeli’ şeklinde ibareler kullandığı. Aras, HDP’nin ortaya koyduğu sistem yüzünden Kadınların artık kocalarının sözünü dinlemediğini, gençlerin mensubu olduğu aşireti dinlemedikleri iddiasında bulundu.

Daha önce de ‘HDP kazanırsa başörtülü bacılarımız sokağa çıkamayacak’ şeklinde ki açıklamaları tepkiyle karşılanan Arvas’ın Erciş’te yaptığı ve görüntülere yansıyan açıklamaları şunlar :

‘Komünal sistem ile 'Garanki' yaşayın diyorlar'

Arvas konuşmasını şöyle sürdürdü : ”Kadınlar kocalarının dediğini yapmaz oldular.kadınlarımızı, gençlerimizi büyüklerimize düşman ettiler. Büyüklerimizi itibarsız hale getirdiler, aşiretlerimizi itibarsız hale getirdiler. Sandık ki iş-hizmet üretecekler, Dediler bir sistem kuracağız, nasıl bir sistem! Sistem 'garanki' (hayvan gibi)  kim kiminle, kim kimle ne yaptıysa… Oysa kural kaide var bir eve gittiğinde o evin büyüyüğünü ziyaret edersiniz.. Ayakları baş, başları ayak yaptılar.”

‘Onların anlayışında namus yoktur’

Arvas, ‘Kadın-Koca ortadan kalksın istiyorlar.Yuvarlak kelimelerle anlatıyorlar. Onların düşüncesinin içinde namusun yeri yok'. Bugün toplanmışlar Tayyip Erdoğan gitsin diyorlar. “

‘Kılıçdaroğlu’nun emeli içki, fuhuş;

Konuşmasında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’na da hakaretler yağdıran Arvas, “ Kılıçdaroğlu. Allah'tan korkmaz biridir… Bozuk biridir içki, fuhuş emelidir ve kasetle geldi. Fuhuş kaseti ortaya çıkan birinin yerine geldi. “ ifadelerini kullandı.

‘HDP Eş Başkan adaylarının yüzde 90’ı suçlu adaylar’

Arvas konuşmasını şöyle sürdürdü : Hükümet diyor ki ‘Siyaset yapmak istiyorsanız, dosyanızı siciliniz temiz olsun, suçlu olmasın’ ama inadına yüzde 90’ı suçlu olanı aday yaptılar. Devlete kafa tutuyorlar. Devletin imkanları var, istese zorlada yapar… Devlet diyor ki ‘kardeşim şiddete müsaade etmeyeceğim’ gelin siyaset yapın.“

Aras'ın konuşması, katılımcılardan biri tarafından görüntüye kaydedildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2019, 11:13
YORUM EKLE