Adnan Oktar ve ‘kediciklerine’ büyük operasyon!

Adnan Oktar ve tarikatına yönelik bu sabah İstanbul merkezli 5 ilde operasyon başlatıldı. Oktar ve 235 hakkında, organize suç örgütü kurmak, askeri casusluk, dolandırıcılık gibi suçlamalarla gözaltı kararı çıkartıldı.

Adnan Oktar ve ‘kediciklerine’ büyük operasyon!

 VANHABERDAR Adnan Oktar ve tarikatına yönelik bu sabah İstanbul merkezli 5 ilde operasyon başlatıldı. Oktar ve 235 hakkında, organize suç örgütü kurmak, askeri casusluk, dolandırıcılık gibi suçlamalarla gözaltı kararı çıkartıldı.

Kamuoyunda ‘Adnan Hoca’ olarak bilinen ve kamuoyunda kedicikler olarak bilinen kadınlar ile gündeme gelen Adnan Oktar’a sabaha geniş çaplı operasyon başlatıldı. Hava destekli operasyonda Adnan Oktar Çengelköy’deki evinde gözaltına alındı.


Adnan Oktar'a  yöneltilen suçlamalar arasında ‘organize suç örgütü kurmak, uluslararası ajanlık, kara para aklama, tehdit, şantaj, inanç istismarı ve küçük çocuklara taciz’ iddiası yer alıyor. Operasyonda çok sayıda silah, çelik yelek ve zırhlı araca el konulduğu belirtiliyor. Emniyet’ten yapılan açıklamada da ”Adnan Oktar Suç Örgütü’ne yönelik 235 şüpheli hakkında operasyon başlatılmıştır” denildi.

Adnan Oktar ve yanındakiler hakkında Emniyet’e çok sayıda şikayette bulunulduğu öğrenildi. Şikayette bulunanların arasında küçük yaşta kız çocuklarının aileleri, dolandırılanlar, örgütten ayrıldığı için iftira ve şantaja uğrayanların yer aldığı ileri sürülüyor.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından   Adnan Oktar ile beraber 235 şüpheli hakkkında başlatılan Operasyon devam ediyor. 

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: 

"Kamuoyunda Emniyet Müdürlüğümüz Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Adnan Oktar Suç Örgütüne yönelik olarak; Suç işlemek amacıyla örgüt kurma, çocukların cinsel istismarı, cinsel saldırı, reşit olmayanla cinsel ilişki, çocuğun kaçırılması veya alıkonulması cinsel taciz, şantaj, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, siyasi ve askeri casusluk, dini inanç ve duyguların istismar edilmesi suretiyle dolandırıcılık, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama, özel hayatın gizliliğini ihlal, resmi belgede sahtecilik, terörle mücadele kanununa muhalefet, tehdit, cebir, iftira, halkı askerlikten soğutma, hakaret, suç uydurma, yalan tanıklık, nitelikli dolandırıcılık, kaçakçılıkla mücadele kanuna muhalefet, vergi usul kanununa muhalefet, rüşvet, eğitim ve öğretim hakkının engellenmesi, eziyet, kişisel verilerin kaydedilmesi siyasi hakların kullanılmasının engellenmesi, ailenin korunması ve kadına karşı şiddetin engellenmesine dair kanuna muhalefet suçlarından 11.07 2018 tarihinde 235 şüpheliye yönelik olarak Operasyon başlatılmıştır. "

Adnan Oktar ile beraber 235 şüpheli hakkında başlatılan Operasyon devam ediyor. Gözaltına alınanlar sağlık kontrolünden geçirilerek emniyet müdürlüğüne götürüldü.

Kaynak : gazetemek

YORUM EKLE