HDP'li Orhan Gevaş'ta konuştu: Halepçe  ve Yeni Zelanda aynı zihniyetin ürünü 

HDP'li Orhan Gevaş'ta konuştu: Halepçe  ve Yeni Zelanda aynı zihniyetin ürünü 

HDP Van Milletvekili Muazzez Orhan  seçim çalışmaları kapsamında  Gevaş ilçesini ziyaret etti . Seçim lokalinde halkla bir araya gelen Orhan'a DTK Divan üyesi Fikret Doğan ve ilçe belediyesi eş başkanları Veysi Şeker ve Melek Arapoğlu eşlik etti. 

 ''Halepçe  ve Yeni Zelanda aynı zihniyetin ürünü ''


Burada yaptığı konuşmada Halepçe'de yaşanan soykırıma değinen Orhan, Kürtler arası birliğe dikkat çekti. '' 31 yıl önce Kürtleri Halepçe'de katleden zihniyet ile dün Zelanda'da Cami bombalayan ve Roboski'de sivil insanları katleden zihniyet aynıdır. Tarihi katliamlarla dolu Kürt halkının birlikten başka çaresi yok. Ve bu günler yakındır. '' ifadelerini kullanan Orhan, Gevaş'tan güçlü bir zafer beklediklerini sözlerine ekledi. 

'' 15 yıldır Gevaş'ı yönetenlerin vereceği yeni birşey yok'' 

Buradaki konuşmaların ardında Gevaş Devlet Hastanesini ziyaret eden HDP'li heyet hasta ve hasta yakınlarına şifa dileklerinde bulundu.  Daha sonra ilçede Kayalar ve  Kızıltaş mahallelerinde taziye ve ev ziyaretlerinde bulunan HDP'liler Abalı Mahallesinde ise halk buluşması gerçekleştirdi. Halkın 100 yıldan sonra ilçede HDP belediyeciliğine de bir fırsat verilmesi gerektiğinin altını çizen HDP'li Orhan, üreterek ortak bir yaşam koşulları oluşturacaklarını söyledi. Ardından konuşan DTK Divan üyesi Fikret Doğan ise Kürt partileri arasında yapılan seçim ittifakına değinerek bu ittifakın seçimlerden sonra ulusal birliğe doğru gideceğini dile getirdi. Daha sonra söz alan Gevaş Belediyesi eş başkan adayı Veysi Şeker ise Gevaş'ta 31 Mart'tan sonra yeni bir vizyonun hakim olacağını söyledi. Şeker, '' Gevaş 15 yıl içerisinde 30 yıl geriledi. Yapılmayan hizmete karşılık yığınlarca da borç yapılmış. Bizler bu paraların nerelere harcandığını bir bir açıklayacağız halkımıza, Ve en asgari insni hizmetleri kısa zamanda gerçekleştirip, tarım ve turizme dönük köklü projelerle ilçenin ekonomisine nefes aldıracağız ve doğduğumuz topraklarda doyacağız'' ifadelerini kullan Şeker, 15yıldır Gevaş'ı yönetenlerin ilçeye verecekleri yeni bir şeyin olmadığını söyledi. 


Heyetin ilçedeki programı ev ve hasta ziyaretleri ile gece geç saatlere kadar sürdü.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 13:42
YORUM EKLE