Washington Post: Suriye'nin bölünme zamanı geldi

ABD merkezli The Washington Post'da bugün yayınlanan "Suriye’yi bölme zamanı" başlıklı yazıda çarpıcı ifadeler yer aldı.

Washington Post: Suriye'nin bölünme zamanı geldi

VANHABERDAR - ABD merkezli The Washington Post'da bugün yayınlanan "Suriye’yi bölme zamanı" başlıklı yazıda çarpıcı ifadeler yer aldı.
 

Suriye Ordusu'nun Dera'da başlattığı operasyon üzerine burada ABD mandasında bir serbest bölge kurulması istenerek, Türkiye'nin Afrin'deki yönetiminin model alınabileceği belirtiliyor. Benzer bir modelin kurulmak istendiği daha önce Nisan ayında Sputnik tarafından da iddia edilmişti.

ABD'nin etkili medya kuruluşlarından Washington Post’da Suudi gazeteci Jamal Khashoggi imzasıyla yayınlanan "Suriye’yi bölme zamanı" başlıklı analizinde Dera'nın Suriye yönetimi tarafından geri alınmasını önlemek için burada ABD mandasında bir serbest bölge kurulması istenerek, Türkiye'nin Afrin'deki yönetiminin model alınabileceği savunuluyor

Dera kentini "devrimin beşiği" olarak niteleyen yazıda "ABD’nin bölgedeki geleneksel otoritesini artırarak, yeniden kurmasının zamanı geldi" ifadelerine yer verilerek Suriye’de barış ve adaleti tesis edecek en güvenilir gücün ABD olduğu öne sürüldü.

YORUM EKLE