AKP'nin Van adaylarını açıklıyorum

Bir kısım Van medyası Van için AKP'ye şu isimleri aday olarak öneriyor :

Doç. Dr. Hüseyin Çelik (Van Büyükşehir Belediye Başkan Adayı)

Fatih Çiftçi / Kerem Altun (Erciş Belediye Başkan Adayı)

Mustafa Bilici (İpekyolu Belediye Başkan Adayı)

İkram Dinçer (İpekyolu Belediye Başkan Adayı)

Gülşen Orhan (Bahçesaray Belediye Başkan Adayı)

Burhan Kayatürk (Muradiye Belediye Başkan Adayı)

Zahir Soğanda (Özalp Belediye Başkan Adayı)

Cüneyt Karabıyık (Başkale Belediye Başkan Adayı)

Halil Kaya- Yekta Haydaroğlu- Malikejder Arvas gibi isimler de tabi…

İsmi bugüne kadar hiç bir yolsuzluğa karışmamış ve Van'a büyük hizmetlerde bulunmuş bu şahsiyetlerin AKP'den aday olmasını bende destekliyorum. (!) Pırıl pırıl isimler ve en küçük bir lekeleri yok... (!)

Neşriyattan ve ahaliden bazı vatan-millet düşmanları Fatih Çiftçi'nin müfettiş raporlarına yansıyan yolsuzluklarına, Hüseyin Çelik'in 2004-2009 yılları arasında aile boyu çalıp çarptıklarını, Gülşen Orhan'ın trilyonları bulan serveti nasıl elde ettiğine dair iddiaları yazıp duruyor...

Bu müstesna şahsiyetlere atılan böylesi iftiralar tamamen dış mihrakların birer oyunudur.

Şimdi dış mihrakların bu oyunun boşa çıkarmak için AKP için en uygun adayları bir bir analiz edelim.

Zahir Soğan (da) Bey, AKP İl Başkanıyken o kadar başarılı oldu ki, AKP Genel Merkezi 'ziyan olmasın' diye alel-acele onu görevden alarak yerine Kayhan Türkmenoğlu'nu atamıştı. AKP İl Başkanı iken görevden alınacak kadar başarılı olmuş Soğan (da) Bey'in Özalp'ta Belediye Başkanı adayı olmasını sonuna kadar destekliyorum(!)

Burhan Kayatürk Bey'e söylenecek söz olamaz zaten. Gerçekten de kendisi Kaya gibi bir Türk oluverdi. 1 dönem daha milletvekili yapsalar Ziya Gökalp gibi bir Türk milliyetçisi olacaktı. 8 yıllık vekilliği döneminde Van'a kimsenin görmediği ya da kimsenin haberinin olmadığı çok önemli hizmetlerde bulundu. AKP'nin çılgın projelerinden biri olan 'Van Nevroz Efsaneler Ülkesi' projesini hazırladı. Projeyi 2 yıl boyunca anlattı ama 8 yılda temelini bile atamadı. Ama hiç önemli değil sonuçta projenin kendisi önemliydi... İlla hayata geçirilecek diye kaide yok değil mi?

Bir kısım Van medyası listelere yazmıyor ama Tuşba'da Fevzi Özgökçe AKP adayı olabilir bence... Malum onunda büyük hizmetleri var Tuşba Belediyesi ve halkı için neler yaptı neler (!!!) Ben bile haberlerini yapmaktan yoruldum ama o bu kadar işi yapmaktan yorulmadı (!)

Gülşen Orhan'ın Van halkı hiç unutmadı zaten. Her seçimde 'Bize taş attılar, arabamın camını kırdılar' diye feryadı figan eden, tüm seçim propagandasını bunun üzerinden yürüten ama 24 Haziran seçimlerinde büyük bir haksızlığa uğrayarak AKP Van adayı yapılmayan Gülşen Orhan'ın Bahçesaray'da aday yapılması resmen kendisine ' Ankara ve Van'da siyaset yapacak yeterlilikte değilsin, iyisi mi sen köyüne dön' şeklinde bir saygısızlık olduğundan Orhan'a önerim buna karşı direnmesi ve Van Büyükşehir adaylığı için ısrar etmesidir.

Son 4 yılda 2 Şoförler Odası ve 2 Genel seçim olmak üzere toplamda 4 seçim kaybederek Van'da rekor kırmış Faruk Alparslan'ın bu rekorunu geliştirmesi için bir şans daha verilmesi Reis'in hiç vazgeçmediği 'Ahde vefa' söylemine uygun düşecektir. Önerim Faruk Alparslan'ın nerede olursa olsun mutlak aday yapılmasıdır.

Bir kısım Van medyası bu listede AKP Van İl Başkanı Kayhan Türkmenoğlu'na yönelik çok büyük bir ayıpta da bulundu. Yandaş yazar Türkmenoğlu'nu hiç bir yere layık görmediğinden olsa gerek onu ismini listeye dahi yazmamış.

Ama ben Türkmenoğlu'na bunu yapmayacağım İlla bir ilçe ismi belirtmeye gerek yok...Türkmenoğlu muhakkak bir yere aday yapılırsa bu hepimizin yararına bir durum olacaktır (!)

Ve geldik Sinan Hakan Beg'e... Kendisi 5 yılda Gevaş'ta ölü numarasına yatarak varlığını ve yokluğunu hiç belli ettirmedi. Saman altından su yürütme politikasını başarıyla uyguladı. 'Bir varmış bir yokmuş' masallarının yokmuş'unu oynayarak Gevaş'ta 5 yıl geçirdi. Kendisini o kadar iyi gizledi ki neredeyse halkın bir kısmı Gevaş'ın belediye başkanı olduğunu öğrenemeden 5 yıl bitti. İşte yandaş yazar böylesi bir dehanın ismini nedendir bilmem ama listeye yazmamış.

AKP'nin Van medyası, Fevzi Özgökçe ve Sinan Hakan'ın belediyecilik dönemini başarısız bulduğundan olsa gerek, onların ismini listeye dahi yazmıyorlar. Hemde Sinan Hakan Beg kendisi Büyükşehir Adaylığını açıkladığı halde kaale dahi almamışlar. Fevzi Özgökçe'nin her gazeteciye cevap yetiştiren muazzam danışmanları var ve bu yandaş yazara derhal cevap vermeleri Fevzi Özgökçe'nin siyasi geleceği açısından önem arz etmektedir.

Kıymetini bilelim böyle belediye reisleri herkese nasip olmaz.

Tabi bunlar işin şaka tarafları ama listede ismi geçen bu isimlerin kafa yapısını göz önünde bulundurduğumuzda aday olması gereken yerler Van ve ilçeleri değil.

AKP'nin yapması gereken Fevzi Özgökçe'yi Yozgat'ta, Burhan Kayatürk'ü Kayseri'de, Zahir Soğan (da) yı Karaman'da, Gülşen Orhan'ı Bursa Bozüyük'te, Türkmenoğlu'nu Bayburt'ta, mümkünse Fatih Çiftçi'yi Man adasında aday yapmaktır.

Bu insanların Van ile Van halkı ile hiç bir ilgisi yok.Kullandıkları dil, üslup ve tarz bile yöreye uygun değil. Duyguları dahi bizden değil.

Bu cennet vatanı bu kadar sevdiklerini iddia ediyorlar madem, AKP onlara böyle bir görev versin bakalım ne kadar seviyorlarmış bu vatanı... Görelim!

YORUM EKLE